Gå til hovedindhold

Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 390 krtil 569 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 179 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 390 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec ECO Series GPE-700S 700Watt
390 kr
Til butik
Chieftec ECO Series GPE-700S 700Watt billede

Produktinformation

Chieftec ECO Series GPE-700S - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - AC 230 V - 700 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GPE-700S
EAN: 4710713234208
Varenr.: 990221197
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified
434 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec I-Arena GPE-700S strømforsyning 700 W - 24-pin ATX, PS/2, sølv
549 kr
Til butik
Chieftec I-Arena GPE-700S strømforsyning 700 W - 24-pin ATX, PS/2, sølv billede

Produktinformation

Stabil PC-strømforsyning til daglig driftChieftec I-Arena GPE-700S er en solid 700 W ATX strømforsyning til stationære PC’er. Med aktiv PFC og omfattende beskyttelser leverer den stabil effekt til både hverdagsbrug og krævende opgaver. Den sølvfarvede enhed har en stor 12 cm blæser, der effektivt fører varmen væk gennem det perforerede kabinet.Praktiske tilslutninger og nem integrationStrømforsyningen følger ATX 2.3-standarden og PS/2-formfaktoren, så den passer i de fleste almindelige kabinetter. Den kommer med 24-pin ATX bundkortstik, 6 SATA-strømstik til lagring og 2 Molex (4-pin) til ældre enheder. Ikke-modulært kabeldesign gør opsætningen ligetil.Formål: PCEffekt: 700 WFormfaktor: PS/2, ATX 2.3Netspænding: 230 V, 50 HzIndgangsstrøm: 6,3 AAktiv PFCBeskyttelser: Kortslutning, over-/underspænding, overbelastning+12V1 max strøm: 52,5 A+3,3 V / +5 V kombineret: 130 W+5Vsb: 2,5 A (12,5 W)-12 V max strøm: 0,3 AStik: 24-pin ATX, 6 × SATA, 2 × Molex (4-pin)Kabling: Ikke-modulærBlæsere: 1 × 12 cmFarve: SølvMål: H × B × D: 8,7 × 14 × 15 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.9g
EAN: 4710713234208
Varenr.: 2174064
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec I-Arena GPE-700S strømforsyning 700 W - 24-pin ATX, PS/2, sølv
569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK390 kr390 krKøb
2Proshop DK434 kr473 krKøb
3Boligcenter DK549 kr549 krKøb
4Vivas DK569 kr648 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified i 147 dage. Laveste pris i perioden er 385 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 460 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 414 kr.

Den nuværende pris på 390 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Chieftec ECO Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026390 kr5 kr (1%)
1. jun. 2026395 kr1 kr (0%)
30. maj 2026394 kr1 kr (0%)
28. maj 2026395 kr2 kr (1%)
27. maj 2026393 kr2 kr (1%)
26. maj 2026395 kr27 kr (6%)
25. maj 2026422 kr29 kr (7%)
23. maj 2026393 kr1 kr (0%)
22. maj 2026394 kr1 kr (0%)
20. maj 2026393 kr27 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret