Gå til hovedindhold

Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus

Pris fra 412 krtil 559 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 147 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 377 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 412 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec ECO Series GPE-600S 600Watt
412 kr
Til butik
Chieftec ECO Series GPE-600S 600Watt billede

Produktinformation

Chieftec ECO Series GPE-600S - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - AC 230 V - 600 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GPE-600S
EAN: 4710713234192
Varenr.: 990221196
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus
418 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec GPE-600S strømforsyning 600 W - ATX 24-pin, PS/2, sort
539 kr
Til butik
Chieftec GPE-600S strømforsyning 600 W - ATX 24-pin, PS/2, sort billede

Produktinformation

Stabil PC-strømforsyning til byggeprojekterChieftec GPE-600S er en solid 600 W ATX strømforsyning til stationære pc’er. Den leverer pålidelig effekt med aktiv PFC og en stille 12 cm blæser, så din maskine får jævn og stabil strøm i daglig brug. Det kompakte PS/2-format og den sorte finish gør den oplagt til klassiske ATX-kabinetter i værksted, hjemmekontor eller gaming-setup.Praktiske tilslutninger og nemt valgMed 24-pin ATX bundkortstik, 6 x SATA og 2 x 4-pin Molex er der strøm til både moderne lagring og ældre tilbehør. Ikke-modulært kabeldesign gør installationen ligetil, og ATX 2.3-kompatibilitet sikrer bred anvendelse i pc-byggeri.Total effekt: 600 WFormål: PCFormfaktor PSU: PS/2ATX-version: 2.3Understøttede bundkortformfaktorer: ATXBundkortstik: 24-pin ATXSATA-strømstik: 64-pin Molex-stik: 2Kabeltype: Ikke-modulærBlæserdiameter: 12 cmAktiv PFC, effektfaktor: 0,9AC-indgang: 230 V, 50 Hz, 6,3 AMaks. strøm +12V1: 45 AMaks. strøm +5V / +3,3V: 22 A hverKombineret effekt +5V/+3,3V: 120 WFarve: SortMål (H × B × D): 8,7 × 14 × 15 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.5g
EAN: 4710713234192
Varenr.: 2174034
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec GPE-600S strømforsyning 600 W - ATX 24-pin, PS/2, sort
559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK412 kr412 krKøb
2Proshop DK418 kr457 krKøb
3Boligcenter DK539 kr539 krKøb
4Vivas DK559 kr638 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus

PriceData har fulgt prisen på Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus i 160 dage. Laveste pris i perioden er 342 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 425 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 394 kr.

Den nuværende pris på 412 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Chieftec ECO Series GPE-600S Strømforsyning - 600 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026412 kr6 kr (1%)
24. maj 2026406 kr9 kr (2%)
20. maj 2026415 kr2 kr (0%)
14. maj 2026413 kr1 kr (0%)
13. maj 2026412 kr19 kr (5%)
9. maj 2026393 kr3 kr (1%)
2. maj 2026390 kr2 kr (1%)
1. maj 2026392 kr4 kr (1%)
30. apr. 2026388 kr4 kr (1%)
28. apr. 2026392 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret