Gå til hovedindhold

Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 373 krtil 579 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 206 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 337 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 373 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec BFX Smart Series 350W 350Watt 80 PLUS Bronze
373 kr
Til butik
Chieftec BFX Smart Series 350W 350Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Chieftec BFX Smart Series 350W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3/ SFX12V - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 350 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: BFX-350BS
EAN: 0753263077486
Varenr.: 999347386
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified
410 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec BFX-350BS Smart Series 350 W ATX strømforsyning - sort/sølv
559 kr
Til butik
Chieftec BFX-350BS Smart Series 350 W ATX strømforsyning - sort/sølv billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til din PCChieftec BFX-350BS fra Smart Series leverer 350 W pålideligt strøm til din stationære PC. Den aktive PFC med faktor 0,9 og 80 PLUS Bronze-effektivitet hjælper med at udnytte energien bedre, mens den aktive køling med 90 mm blæser sikrer drift ved belastning. Et kompakt ATX-design i sort/sølv gør den velegnet til mange kabinetter i renovering og byggeri af computere.Fleksible tilslutninger til moderne systemerEnheden er ikke-modulær og leveres med de mest brugte stik: 20+4 pin ATX til bundkort, EPS 4+4 pin til CPU, tre SATA til lagring, to 4-pin Molex samt ét 6+2 pin PCIe til grafikkort. Indgangen understøtter 100–240 V og 47–63 Hz, så den fungerer i forskellige elmiljøer.Formfaktor: ATXFormål: PCTotal effekt: 350 WIndgangsspænding: 100–240 VIndgangsfrekvens: 47–63 HzIndgangsstrøm: 5 APFC-type: Aktiv (faktor 0,9)80 PLUS: BronzeKøling: Aktiv, blæserdiameter 9 cmATX-version: 2.3Stik: 20+4 pin ATX, EPS 4+4 pin, 1× PCIe 6+2 pin, 3× SATA, 2× Molex, 1× FDDKabellængder: Bundkort 35 cm, PCIe 35 cm, SATA 25 cm, Molex 15 cm, FDD 15 cmBeskyttelser: Kortslutning, over/underspænding, overstrøm, overbelastning, overophedningMål (H × B × D): 6,4 × 12,5 × 10 cmVægt: 1,3 kgKabelføring: Ikke-modulær...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 0.97g
EAN: 0753263077486
Varenr.: 2140077
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec BFX-350BS Smart Series 350 W ATX strømforsyning - sort/sølv
579 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK373 kr373 krKøb
2Proshop DK410 kr449 krKøb
3Boligcenter DK559 kr559 krKøb
4Vivas DK579 kr658 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified i 180 dage. Laveste pris i perioden er 337 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 496 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 373 kr.

Den nuværende pris på 373 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Chieftec BFX Smart Series 350W Strømforsyning - 350 Watt - 90 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026373 kr1 kr (0%)
31. maj 2026374 kr1 kr (0%)
29. maj 2026375 kr1 kr (0%)
24. maj 2026374 kr33 kr (8%)
6. maj 2026407 kr13 kr (3%)
3. maj 2026394 kr13 kr (3%)
27. apr. 2026407 kr33 kr (9%)
13. apr. 2026374 kr35 kr (10%)
9. apr. 2026339 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026338 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret