Gå til hovedindhold

Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free

CeraVeLotion og fugtighedscremeMVE-teknologi med ceramiderDaglig øjenpleje mod mørke randeEAN: 3337875597272

CeraVe Eye Repair Cream reducerer mørke rande og hævelser med ceramider, hyaluronsyre og niacinamid. Skånsom, duftfri øjencreme til daglig brug. Læs mere

Pris fra 78,75 krtil 139 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 60,25 kr (43% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 75,5 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 78.75 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
CeraVe Eye Repair Cream 15 ml
-25%78,75 kr
Før 105 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CeraVe Eye Repair Cream 14ml
104 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free
121 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
CeraVe Eye Repair Cream 14 ml
129 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
CeraVe - Eye Repair Cream - 14 ml
139 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk78,75 kr78,75 krKøb
2Proshop DK104 kr143 krKøb
3Teknikproffset DK121 kr170 krKøb
4Lyko DK129 kr129 krKøb
5BilligParfume.dk139 kr139 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

CeraVe Eye Repair Cream 14 ml

CeraVe

CeraVe Eye Repair Cream reducerer mørke rande og hævelser med ceramider, hyaluronsyre og niacinamid. Skånsom, duftfri øjencreme til daglig brug.

• øjencreme
• ceramider
• hyaluronsyre
• mørke rande
• øjenhævelser
• niacinamid
• hudbarriere
• øjenpleje
• Daglig øjenpleje mod mørke rande
• MVE-teknologi med ceramider

Beskrivelse

CeraVe Eye Repair Cream er en skånsom øjencreme som effektivt reducerer mørke rande og hævelser omkring øjnene. Med den avancerede MVE-teknologi frigøres ceramider, hyaluronsyre og niacinamid kontinuerligt i 24 timer for at styrke hudbarrieren og give langvarig fugt. Den lette, flødeagtige konsistens absorberes hurtigt uden fedtet følelse, hvilket gør den ideel til daglig brug. Cremen er oftalmologisk testet og parfumefri, hvilket gør den velegnet til alle hudtyper, også sensitiv hud og kontaktlinsebrugere. De tre essentielle ceramider genopbygger hudens naturlige beskyttelse, mens hyaluronsyren giver intensiv fugt og niacinamidet reducerer synlige tegn på træthed. Påfør morgen og aften omkring øjenområdet for synlige resultater og forbedret hudkomfort.

Specifikationer

Test:Oftalmologisk testet
Formål:Reducerer mørke rande og hævelser
Hudtype:Alle hudtyper inkl. sensitiv hud
Parfume:Parfumefri
Volumen:14 ml
Teknologi:MVE MultiVesicular Emulsion
Konsistens:Let, cremet tekstur
Nøgleingredienser:Ceramider (NP, AP, EOP), Hyaluronsyre, Niacinamid

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan CeraVe Eye Repair Cream bruges på sensitive øjne?

Ja, cremen er oftalmologisk testet og parfumefri, hvilket gør den velegnet til sensitive øjne og kontaktlinsebrugere.

Hvor lang tid tager det at se resultater?

De fleste brugere ser forbedringer i hudtextur efter 1-2 uger. Synlige resultater mod mørke rande kan tage 4-6 uger ved daglig brug.

Kan den bruges under makeup?

Ja, den lette konsistens gør den ideel som base under concealer og øjenmakeup. Lad den absorbere i 2-3 minutter før makeup påføring.

Hvordan adskiller den sig fra andre øjencremer?

CeraVes MVE-teknologi frigør aktive ingredienser kontinuerligt i 24 timer, mens ceramiderne genopretter hudbarrieren mere effektivt end almindelige fugtighedscremer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free

PriceData har fulgt prisen på Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free i 178 dage. Laveste pris i perioden er 69 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 92 kr.

Den nuværende pris på 78,75 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Cerave Eye Repair Cream 14 ml Fragrance Free de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202678,75 kr50,25 kr (39%)
30. maj 2026129 kr50,25 kr (64%)
28. maj 202678,75 kr26,25 kr (25%)
25. maj 2026105 kr2,53 kr (2%)
23. maj 2026102,47 kr2,53 kr (2%)
21. maj 2026105 kr21 kr (25%)
18. maj 202684 kr21 kr (20%)
13. maj 2026105 kr3 kr (3%)
8. maj 2026102 kr5 kr (5%)
7. maj 202697 kr3 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret