Gå til hovedindhold

Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector

CelestronFriluftslivEAN: 0050234310512
Pris fra 2.415 krtil 2.998 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 583 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.414 kr 28. maj

Sammenlign priser på Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2415 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Celestron Astromaster Reflector 130 EQ Motor Drive - Star Telescope
2.415 kr
Til butik
Celestron Astromaster Reflector 130 EQ Motor Drive - Star Telescope billede

Produktinformation

Celestron AstroMaster 130EQ-MD Reflektor 307x Blå

Produktspecifikationer

Mærke: Celestron
Kategori: Teleskop
Artikel nr.: 31051
EAN: 0050234310512
Varenr.: 3313468
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Celestron - Astromaster Reflector 130 Eq Motor Drive? - Stjernekikkert
2.509,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Celestron ASTROMASTER 130EQ-MD stjärnteleskop
2.604 kr
Til butik
Celestron ASTROMASTER 130EQ-MD stjärnteleskop billede

Produktinformation

Prisvärt Newton spegelteleskop med ekvatorialfäste och spårningsmotor. Perfekt lämpad för en nybörjare för att observera månen och planeterna. optisk struktur: Newton, diameter på huvudspegel: 130 mm, brännvidd: 650 mm, okular (1,25"): 10 och 20 mm, okularförstoringar: 33x och 65x, strömkälla: 9 V batteri (ingår ej i förpackningen), gränsvärde: 13,1, steglös spårningshastighet.

Produktspecifikationer

Mærke: Celestron
Kategori: Kikkerter
EAN: 0050234310512
Varenr.: C60860
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Teleskop Celestron AstroMaster 130 EQ-MD
2.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teleskop Celestron AstroMaster 130 EQ-MD
2.819 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector
2.998 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.415 kr2.415 krKøb
2Gucca.dk2.509,95 kr2.509,95 krKøb
3Teknikproffset DK2.604 kr2.683 krKøb
4Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
5Vivas DK2.819 kr3.058 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.998 kr2.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector

PriceData har fulgt prisen på Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector i 173 dage. Laveste pris i perioden er 2.414 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 3.394 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.830 kr.

Den nuværende pris på 2.415 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Celestron AstroMaster 130EQ-MD - Teleskop - 130 mm - f/5.0 - Newtonse reflector de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.415 kr1 kr (0%)
28. maj 20262.414 kr1 kr (0%)
7. maj 20262.415 kr1 kr (0%)
1. maj 20262.414 kr1 kr (0%)
10. apr. 20262.415 kr1 kr (0%)
9. apr. 20262.414 kr84 kr (3%)
8. apr. 20262.498 kr6 kr (0%)
7. apr. 20262.504 kr1 kr (0%)
6. apr. 20262.505 kr164 kr (6%)
4. apr. 20262.669 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret