Gå til hovedindhold

Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil

CederrothFørstehjælpAllergitestet tekstilFørstehjælp og sårplejeEAN: 7310610064440

Salvequick 6444 plasterrefill med 40 allergitestede tekstilplastre i to størrelser. Føjelige og fleksible plastre til beskyttelse af mindre sår og skader. Læs mere

Pris fra 64,66 krtil 267,75 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 203,09 kr (76% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 60,13 kr 7. maj

Sammenlign priser på Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 64.66 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Salvequick 6444 plasterrefill
64,66 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Plaster Textile Refill Salvequick 40 stk
69,94 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Cederroth Salvequick Plaster 40 Plaster I Pakken Hurtig Og Effektiv
103 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil
267,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN64,66 kr64,66 krKøb
2Hertels Boresko69,94 kr69,94 krKøb
3CompuMail DK103 kr103 krKøb
4Sikkerhedsgiganten267,75 kr267,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Salvequick 6444 Plasterrefill

Cederroth

Salvequick 6444 plasterrefill med 40 allergitestede tekstilplastre i to størrelser. Føjelige og fleksible plastre til beskyttelse af mindre sår og skader.

• plaster
• tekstilplaster
• salvequick
• plasterrefill
• førstehjaelp
• bandaid
• sårpleje
• Førstehjælp og sårpleje
• Allergitestet tekstil

Beskrivelse

Salvequick 6444 er en praktisk plasterrefill med 40 højkvalitets tekstilplastre. Refillens indeholder 24 stk. plastre i størrelsen 72 x 19 mm og 16 stk. i størrelsen 72 x 25 mm. Plastrene er allergitestede og designet til at være føjelige, fleksible og smidige i brug. De er lette at påføre og sidder godt fast på huden. Perfekt til førstehjælp på arbejdspladsen, i hjemmet eller til plasterautomater. Tekstilplastrene beskytter mindre sår og skader effektivt og fremmer naturlig heling.

Specifikationer

indhold:40 stk plastre
sterile:Nej
materiale:Tekstil
anvendelse:Mindre sår og skader
varenummer:501967
størrelse_1:24 stk - 72 x 19 mm
størrelse_2:16 stk - 72 x 25 mm
allergitestet:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er Salvequick plastrene allergitestede?

Ja, alle Salvequick tekstilplastre er allergitestede og sikre at bruge på de fleste hudtyper.

Hvor mange plastre er der i refillpakken?

Refillpakken indeholder 40 plastre i alt - 24 stk. i størrelsen 72x19mm og 16 stk. i størrelsen 72x25mm.

Kan plastrene bruges til plasterautomater?

Ja, Salvequick 6444 refillpakken er designet til at passe i Cederroth plasterautomater og andre kompatible systemer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil

PriceData har fulgt prisen på Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil i 159 dage. Laveste pris i perioden er 60,13 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 299,63 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 111 kr.

Den nuværende pris på 64,66 kr er 42% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Cederroth tekstil plaster refill 6444 - 6 pakker x 40 stk | Førstehjælp | Plaster & Plasterdispenser | Tekstil de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202664,66 kr4,53 kr (8%)
7. maj 202660,13 kr16,06 kr (21%)
6. maj 202676,19 kr16,06 kr (27%)
23. apr. 202660,13 kr16,06 kr (21%)
22. apr. 202676,19 kr16,06 kr (27%)
19. apr. 202660,13 kr42,87 kr (42%)
18. apr. 2026103 kr42,87 kr (71%)
15. apr. 202660,13 kr16,06 kr (21%)
14. apr. 202676,19 kr16,06 kr (27%)
21. mar. 202660,13 kr16,06 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret