Gå til hovedindhold

Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri

CaviusHjem og haveEAN: 9421901291761
Pris fra 469 krtil 680 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 211 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 469 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Cavius røgalarm RF, 230V, trådløs, hvid
469 kr
Til butik
Cavius røgalarm RF, 230V, trådløs, hvid billede

Produktinformation

Røgalarm der skal forbindes til 230V, Den er forsynet med et Lithium CR2 3V backup batteri og kan kommunikere trådløst med andre enheder i Cavius Wireless Alarm familien. Der kan maksimalt forbindes 32 alarmer i samme gruppe. Røgalarmen kan monteres på lo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Cavius
Kategori: Alarmer
Farve: White
Størrelse: Diameter 97 mm x Height 41-52 mm
EAN: 9421901291761
Varenr.: 9585291762
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thorkild Larsen Røgalarm 230V Trådløs Cavius
523 kr
Til butik
Thorkild Larsen Røgalarm 230V Trådløs Cavius billede

Produktinformation

230V trådløse røgalarm med 10 års batteri backup. Leveres med støvhætte. 200 mtr. rækkevide i fri luft. Kan sammenkobles sammen med alle Cavius trådløse alarmer. Kan monteres direkte på loftdåse kan bruges som lampeudtag ved montering på loftdåse. Godkendelser: EN14604:2005 + AC:2008, EN300-220, EN50130-4:2011, EN60065. EN60950-1, RoHs, Reach...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Sikkerhed
Artikel nr.: 8080138
EAN: 9421901291761
Varenr.: 3407644
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri
564 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Cavius røgalarm RF, 230V, trådløs, hvid
565 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Cavius trådløs røgalarm 230V 10 års batteri
568,71 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Cavius trådløs røgalarm 230V 10 års batteri
568,71 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cavius røgalarm RF, 230V, trådløs, hvid
599 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Cavius røgalarm RF, 230V, trådløs, hvid
629 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cavius røgalarm RF, 230V, trådløs, hvid
635 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
CAVIUS røgalarm 230V trådløs serieforbindelse
639 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Cavius 8080138 Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri
680 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS469 kr469 krKøb
2Proshop DK523 kr562 krKøb
3CS MEGASTORE DK564 kr603 krKøb
4LavprisEl565 kr565 krKøb
5EL-GROSSISTEN568,71 kr568,71 krKøb
6EL-NETSALG568,71 kr568,71 krKøb
7LavprisVærktøj599 kr599 krKøb
8BilligVVS DK629 kr629 krKøb
9LavprisVVS635 kr635 krKøb
10Greenline639 kr639 krKøb
11vvsfittings.dk680 kr680 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri

PriceData har fulgt prisen på Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri i 147 dage. Laveste pris i perioden er 420 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 523 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 468 kr.

Den nuværende pris på 469 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Cavius 8080138 - Røgalarm, 230 V, Hvid, Med 3 V CR2 backupbatteri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026469 kr40 kr (8%)
27. maj 2026509 kr14 kr (3%)
26. maj 2026523 kr14 kr (3%)
17. maj 2026509 kr14 kr (3%)
16. maj 2026523 kr14 kr (3%)
10. maj 2026509 kr14 kr (3%)
9. maj 2026523 kr14 kr (3%)
29. apr. 2026509 kr10 kr (2%)
23. apr. 2026499 kr10 kr (2%)
22. apr. 2026509 kr10 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret