Gå til hovedindhold

Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount

CanonKamera og optik – tilbehørEAN: 4549292207309
Pris fra 4.068 krtil 5.511 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.443 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.861 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4068 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount
4.068 kr
Til butik
Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount billede

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Canon
Farve: 1
Artikel nr.: 5668C005
EAN: 4549292207309
Varenr.: 9739465
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon RF Makroobjektiv
4.069 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM-vidvinkelobjektiv
4.203 kr
Til butik
Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM-vidvinkelobjektiv billede

Produktinformation

CanonRF 24mm F1.8 MACRO IS STM-vidvinkelobjektivet tilbyder en bred billedvinkel kombineret med en kort nærgrænse og høj lysstyrke, Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM vidvinkelobjektiv tilbyder en bred billedvinkel kombineret med en kort minimumsfokuseringsafstand og høj lysstyrke. Denne unikke kombination af egenskaber gør det muligt at tage nærbilleder og samtidig få omgivelserne med på billedet. Canon RF-fatning, Brændvidde: 24 mm (filmækvivalent på APS-C-kameraer: 38,4 mm), Lysstyrke: f/1,8, Mindste blænde: f/22, Optisk konstruktion: 11 elementer i 9 grupper, Korteste fokusafstand: 14 cm, Filtergevind: 52 mm, Mål: 74,4 x 63,1 mm, Vægt: 270 g, Indhold i salgspakken: objektiv, linsebeskyttelse, bajonetprop, 1:2 forstørrelsesforhold, Høj lysstyrke, UD-element, Super Spectra-belægning, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Kameralinser og tilbehør
EAN: 4549292207309
Varenr.: D39817
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kameraobjektiv Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM
-20%4.399 kr
Før 5.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kameraobjektiv Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM
-20%4.419 kr
Før 5.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon RF 24mm F1.8 Macro IS STM
4.490 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon RF Makroobjektiv
4.499 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Rf 24mm F/1.8 Macro Is Stm
-0%5.511 kr
Før 5.511,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK4.068 kr4.068 krKøb
2CompuMail DK4.069 kr4.069 krKøb
3Teknikproffset DK4.203 kr4.252 krKøb
4Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
5Vivas DK4.419 kr4.488 krKøb
6Proshop DK4.490 kr4.490 krKøb
7Ultrashop4.499 kr4.499 krKøb
8Dustin DK5.511 kr5.597,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount

PriceData har fulgt prisen på Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount i 130 dage. Laveste pris i perioden er 3.861 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 4.590 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.013 kr.

Den nuværende pris på 4.068 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Canon RF - Makroobjektiv - 24 mm - f/1.8 Macro IS STM - Canon RF - for EOS RF Mount de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20264.068 kr55 kr (1%)
27. maj 20264.013 kr24 kr (1%)
25. maj 20264.037 kr24 kr (1%)
24. maj 20264.061 kr56 kr (1%)
23. maj 20264.005 kr1 kr (0%)
22. maj 20264.004 kr24 kr (1%)
21. maj 20264.028 kr1 kr (0%)
20. maj 20264.029 kr23 kr (1%)
19. maj 20264.052 kr1 kr (0%)
18. maj 20264.053 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret