Gå til hovedindhold

Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml

Pris fra 279 krtil 585 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 306 kr (52% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 245 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 279 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Calvin Klein CK One Essence unisex parfume 100 ml
-28%279 kr
Før 387 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Calvin Klein CK One Essence unisex parfume 100 ml billede

Produktinformation

Lad 100 % originale Unisex parfume Calvin Klein CK 100 ml overraske dig, og definer din personlighed med denne eksklusive herreparfume med en unik, personlig duft. Opdag 100 % originale Calvin Klein produkter!Karakteristika: VeganskKøn: UnisexNavn på duftstoffet: Ck One EssenceIngrediens: Propylene glycolWater (Aqua)Benzyl salicylateButyl methoxydibenzoylmethaneCitronellolCoumarinEthylhexyl salicylateFarnesolFragance (parfum)HydroxycitronellalIsoeugenolLimoneneLinaloolCitralGeraniolAlcohol denat (ethyl alcohol)AlkoholTris(tetramethylhydroxypiperidinol) citrateKapacitet: 100 mlVigtige oplysninger: Produktets emballage kan variere i design, afhængigt af producentens reklamekampagner eller årstiden. Den forskellige emballage opbevares, indtil lageret løber tør.....

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin Klein
Kategori: Parfumer
Vægt: 0.25g
EAN: 3616303473396
Varenr.: 1779609
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Calvin Klein CK One Essence unisex parfume 100 ml
-26%300 kr
Før 407 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Calvin Klein CK One Essence unisex parfume 100 ml billede

Produktinformation

Lad 100 % originale Unisex parfume Calvin Klein CK 100 ml overraske dig, og definer din personlighed med denne eksklusive herreparfume med en unik, personlig duft. Opdag 100 % originale Calvin Klein produkter!Karakteristika: VeganskKøn: UnisexNavn på duftstoffet: Ck One EssenceIngrediens: Propylene glycolWater (Aqua)Benzyl salicylateButyl methoxydibenzoylmethaneCitronellolCoumarinEthylhexyl salicylateFarnesolFragance (parfum)HydroxycitronellalIsoeugenolLimoneneLinaloolCitralGeraniolAlcohol denat (ethyl alcohol)AlkoholTris(tetramethylhydroxypiperidinol) citrateKapacitet: 100 mlVigtige oplysninger: Produktets emballage kan variere i design, afhængigt af producentens reklamekampagner eller årstiden. Den forskellige emballage opbevares, indtil lageret løber tør..

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin Klein
Kategori: Parfumer
Vægt: 0.25g
EAN: 3616303473396
Varenr.: 1779609
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Calvin Klein CK One Essence Parfum Intense 100 ml
335 kr
Til butik
Calvin Klein CK One Essence Parfum Intense 100 ml billede

Produktinformation

⭐ Unisex duft · Eau de Parfum Intense · Langtidsholdbar og moderne Opdag en moderne, kønsneutral duft i en mere koncentreret og dyb fortolkning af den ikoniske friske signatur. Her får du den rene, opløftende følelse, som forbindes med klassiske, sprøde akkorder, løftet af en varmere og mere omsluttende base for øget tyngde, intensitet og holdbarhed. Fordele Intens eau de parfum-kvalitet giver længere varighed på huden. Unisex komposition – skabt til at bæres af alle. Frisk og ren karakter balanceret af blød varme i basen. Alsidig duft, der fungerer til både hverdag og aften. Behagelig projektion uden at virke overvældende. Sådan bruger du produktet Påfør 1–3 sprøjt på pulspunkter (hals, håndled, bryst eller bag ørerne). Lad duften sætte sig på huden – undgå at gnide håndleddene sammen, så kompositionen bevares. Ønskes mere intensitet, læg et ekstra sprøjt på tøj eller ydertøj (hold ca. 20 cm afstand). Til længere holdbarhed kan du anvende uscentet bodylotion før påføring. Duftkarakter Et rent og energisk førsteindtryk med lyse, friske nuancer leder videre til en blødere midte, der føles luftig og moderne. I bunden afrundes helheden af varme, rene træ- og muskakkorder, som giver dybde og en vedvarende, hudnær elegance. Anledninger og stil Perfekt til kontoret, studiet eller afslappede dage, hvor du vil dufte friskt og velplejet. Kan nemt intensiveres til aftenbrug med et ekstra sprøjt. Et sikkert valg året rundt – friskheden løfter, mens den varme base giver balance i køligere måneder. Holdbarhed og intensitet Som Parfum Intense er koncentrationen højere end en klassisk eau de toilette. Det mærkes i en mere tydelig tilstedeværelse den første time og en jævn, hudnær udvikling resten af dagen. Justér antallet af sprøjt efter situation og præference.

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin Klein
Kategori: Parfume
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 3616303473396
EAN: 3616303473396
Varenr.: 3616303473396
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml
-40%349 kr
Før 585 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Calvin Klein ck One Essence Eau de Parfum 100 ml
-20%376 kr
Før 470 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Calvin Klein ck One Essence Eau de Parfum - 100 ml
422 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Calvin Klein Ck One Essence EDP 100 ml
-25%438,75 kr
Før 585 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Calvin Klein CK One Essence Eau de Parfum 100 ml
585 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK279 kr279 krKøb
2Vivas DK300 kr369 krKøb
3Beautycos DK335 kr364 krKøb
4BilligParfume.dk349 kr349 krKøb
5Cocopanda DK376 kr376 krKøb
6NordicFeel DK422 kr422 krKøb
7NiceHair.dk438,75 kr438,75 krKøb
8Lyko DK585 kr585 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml i 177 dage. Laveste pris i perioden er 245 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 438,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 309 kr.

Den nuværende pris på 279 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Calvin Klein - CK One Essence Parfum Intense - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026279 kr4 kr (1%)
31. maj 2026275 kr7 kr (3%)
30. maj 2026268 kr7 kr (3%)
29. apr. 2026275 kr20 kr (8%)
27. apr. 2026255 kr20 kr (7%)
25. apr. 2026275 kr30 kr (12%)
19. apr. 2026245 kr30 kr (11%)
18. apr. 2026275 kr5 kr (2%)
16. apr. 2026270 kr15 kr (6%)
14. apr. 2026255 kr12 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret