Gå til hovedindhold

Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml

BurberryParfume og eau de cologneEAN: 3614226905062
Pris fra 214 krtil 810 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 596 kr (74% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 196 kr 12. maj

Sammenlign priser på Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 214 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Burberry Brit for Her Eau de Parfum 50 ml
214 kr
Til butik
Burberry Brit for Her Eau de Parfum 50 ml billede

Produktinformation

Burberry Brit for Her Eau de Parfum, 50 ml Burberry Brit for Her Eau de Parfum er en sensuel, sofistikeret og selvsikker duft, der indfanger essensen af moderne britisk femininitet. Den er skabt til kvinden, der er både klassisk og dristig - en, der ikke følger trends, men sætter dem. Elegant og legende på én gang, balancerer duften perfekt mellem varme, sødme og en subtil kant. Duften åbner med saftige, frugtige noter af pære og lime, som straks giver et frisk og livligt indtryk. I hjertet blomstrer sød mandel og sukker med lette florale akkorder, der tilfører parfumen sin signatur: en cremet, næsten gourmand-agtig varme. Basen afrundes med vanilje, mahogni og tonkabønne, som giver duften dybde, karakter og en vedvarende feminin tilstedeværelse. Duftnoter: Top: Pære, citron, mandel Hjerte: Kandiseret mandel, sukker, pæon Base: Vanilje, tonkabønne, mahogni, rav Elegant og sensuel duft med en sød, men sofistikeret kant Perfekt til både dag og aften, hele året rundt En moderne klassiker med et strejf af britisk attitude Smuk flakon i Burberrys ikoniske ternedesign Burberry Brit for Her er en selvsikker og stilfuld signaturduft til kvinder, der tør skille sig ud - uden at hæve stemmen. En velafbalanceret blanding af lethed og intensitet, der bliver siddende længe på huden og endnu længere i hukommelsen.

Produktspecifikationer

Mærke: Burberry
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3614226905062
EAN: 3614226905062
Varenr.: 3391122
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Burberry Brit For Her EDP 50 ml
269 kr
Til butik
Burberry Brit For Her EDP 50 ml billede

Produktinformation

Denne parfume har en charmerende kompleks duft, der både er frisk, men også varm og sensuel. En forførende og blomstrende duft til den klassiske og enestående kvinde. Noterne er blandt andet lime, pære, pæon, mandler, vanilje og tonkabønner. Flasken er dekoreret med de ikoniske Burberry tern i beige, rød og sort.Anvendelse: Påfør på pulspunkterne, bag dit øre, på håndleddene og på albuen, for at få den bedste effekt af duften. Sprøjt evt. også parfumen på dit tøj.OBS! Dette er en Eau de Parfum...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Burberry
Kategori: Parfume
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 3614226905062
EAN: 3614226905062
Varenr.: 3614226905062
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Burberry Brit Eau de Parfum - 50 ml
532 kr
Til butik
Burberry Brit Eau de Parfum - 50 ml billede

Produktinformation

En duft som fanger den moderne kvindes sjælBurberry Brit Eau de Parfum er en hyldest til den selvstændige kvinde, som udstråler charme og elegance. Denne avancerede duftkomposition åbner med en frisk symfoni af grønne mandler, saftig pære og italiensk citron, som vækker sanserne. I hjertet blomstrer sukkrede mandler og hvide pæoner frem i en uimodståelig balance mellem sødme og femininitet. Den afsluttende base af varm rav og rig mahogni skaber en dyb, sensuel signatur, som bliver længe efter første indtryk. Denne tidløse parfume legemliggør den moderne kvindes mangefacetterede personlighed – legende men elegant, impulsiv men raffineret.Hvad der gør Burberry Brit Eau de Parfum unikEn kompleks duftpyramide, som udvikler sig smukt på huden gennem dagenKlassisk britisk elegance forenet med moderne feminin charmeBalanceret komposition af frugtige topnoter og varme basenoterLangvarig duft, som spejler den selvstændige kvindes personlighedOpdag kraften i en duft, som definerer din unikke stil. Lad Burberry Brit Eau de Parfum blive din olfaktoriske signatur.

Produktspecifikationer

Mærke: Burberry
Kategori: Dameparfume
Størrelse: 50 ml
Artikel nr.: 94962
EAN: 3614226905062
Varenr.: 94962
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Burberry Brit For Her EDP 50 ml
-25%547,5 kr
Før 730 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml
730 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Burberry Brit For Her Eau De Parfum 50 ml
810 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK214 kr253 krKøb
2Beautycos DK269 kr298 krKøb
3NordicFeel DK532 kr532 krKøb
4NiceHair.dk547,5 kr547,5 krKøb
5Lyko DK730 kr730 krKøb
6EauDeParfum.dk810 kr810 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml i 168 dage. Laveste pris i perioden er 196 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 810 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 373 kr.

Den nuværende pris på 214 kr er 43% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Burberry Brit For Women Eau De Parfum 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026214 kr8 kr (4%)
27. maj 2026206 kr10 kr (5%)
12. maj 2026196 kr10 kr (5%)
8. maj 2026206 kr10 kr (5%)
17. apr. 2026196 kr10 kr (5%)
8. apr. 2026206 kr10 kr (5%)
3. apr. 2026196 kr10 kr (5%)
2. apr. 2026206 kr10 kr (5%)
20. mar. 2026196 kr18 kr (8%)
15. mar. 2026214 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret