Gå til hovedindhold

Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1

GigabyteBundkortEAN: 4719331854645
Pris fra 610 krtil 889 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 279 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 610 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760M H DDR4 Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
610 kr
Til butik
Gigabyte B760M H DDR4 Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

Gigabyte B760M H DDR4 - 1.0 - bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B760M H DDR4
EAN: 4719331854645
Varenr.: 1001125792
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760M H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
658 kr
Til butik
GIGABYTE B760M H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A & C, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 1 x VGA, Realtek 1 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B760M H DDR4
EAN: 4719331854645
Varenr.: 3221847
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1
-9%869 kr
Før 959 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1 billede

Produktinformation

Bundkort til Intel LGA1700 - stabil ydeevne til din PCGigabyte B760M H DDR4 er et micro ATX bundkort til moderne Intel-processorer med LGA1700. Med 6+1+1 digital VRM får du stabil strømlevering til hverdagsgaming og produktivitet, mens DDR4-understøttelse op til 3.200 MHz gør det let at udnytte dine eksisterende RAM-moduler. To PCIe 4.0 M.2-pladser giver hurtig lagring til operativsystem og spil, og indbygget Gigabit LAN samt flere USB 3.2 Gen1-porte sikrer solid tilslutning.Designet til fleksible buildsB760M H DDR4 passer i kompakte kabinetter takket være micro ATX-formfaktoren. Bundkortet understøtter op til 64 GB dual-channel DDR4, har HDMI, DisplayPort og VGA til skærmtilslutning, og Realtek ALC897 leverer 7.1-kanalers lyd. Med Intel B760 Express-chipsettet får du moderne funktioner, RAID-understøttelse (0/1/5/10) via M.2 og SATA III, samt praktiske interne headers til bl.a. front-USB og RGB-lys.Formfaktor: micro ATXSocket: LGA1700 (Intel)Chipset: Intel B760 ExpressStrømfaser: 6+1+1 digital VRMHukommelse: 2× DDR4 DIMM, op til 64 GB, op til 3.200 MHz, dual-channel, Non‑ECCUdvidelse: 1× PCIe x16 (Gen 4.x)Lagring: 2× M.2 (PCIe 4.0), 4× SATA III; RAID 0/1/5/10Netværk: Gigabit EthernetLyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBagpanel: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.4, 1× VGA, 4× USB 3.2 Gen1 Type‑A, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45Interne headers: 1× USB 3.2 Gen1, 2× USB 2.0, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, TPM, frontaudio, RGB LEDMål: Bredde: 23,0 cm, Dybde: 21,5 cm, Højde: 3,5 cmOperativsystem: Windows 10, Windows 11...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.79g
EAN: 4719331854645
Varenr.: 1923955
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1
-9%889 kr
Før 979 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK610 kr610 krKøb
2Proshop DK658 kr697 krKøb
3Boligcenter DK869 kr869 krKøb
4Vivas DK889 kr968 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1

PriceData har fulgt prisen på Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 610 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 635 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 622 kr.

Den nuværende pris på 610 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Bundkort micro ATX - Gigabyte B760M H DDR4, LGA1700, DDR4 op til 3.200 MHz, 2x PCIe 4.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026610 kr2 kr (0%)
22. maj 2026612 kr2 kr (0%)
20. maj 2026610 kr7 kr (1%)
16. maj 2026617 kr3 kr (0%)
15. maj 2026614 kr1 kr (0%)
14. maj 2026613 kr7 kr (1%)
13. maj 2026620 kr2 kr (0%)
8. maj 2026622 kr3 kr (0%)
7. maj 2026625 kr2 kr (0%)
3. maj 2026623 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret