Gå til hovedindhold

Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218

BruderLegetøjsbilerEAN: 4001702022181
Pris fra 258 krtil 339,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 81,95 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 258 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bruder Claas Disc mower Disco 8550 C Plus
258 kr
Til butik
Bruder Claas Disc mower Disco 8550 C Plus billede

Produktinformation

Landmænd, der primært beskæftiger sig med opdræt af husdyr, har brug for robuste redskaber, der leverer maksimal kapacitet dag efter dag til høst af dyrefoder. CLAAS er blandt de førende systemleverandører globalt inden for dyrefoderhøst, deres produkter overvinder pålideligt de hårdeste krav og svigter ikke på grund af deres kvalitet - karakteristika, som de små genopdager i legetøjskøretøjerne fra BRUDER. Hvad er mere oplagt end at oversætte en imponerende storarealslåmaskine af denne type til en lige så imponerende model, der overbeviser med sine realistiske funktioner og opmærksomhed på detaljer. Derfor har alle 3 slåmaskiner svingende affjedring for at kompensere for ujævnt terræn. Slåmaskinen har roterende konditioneringssystemer. Den trefoldige slåmaskine kan opdeles til front- og sidemontering på traktoren med beslaget, så sidemonterne kan foldes op til transport. Brugen på Claas Jaguar er fuldt frontalt med hjælp fra en medfølgende adapter; slåmaskinerne kan svinges fremad og hæves til transport på vejen. Med disse landbrugsredskaber demonstrerer BRUDER endnu engang den tekniske genialitet i sine produkter, der fænger de legende børn med funktionaliteten fra den større model.

Produktspecifikationer

Mærke: Bruder
Kategori: Legetoejsbil
Artikel nr.: BR2218
EAN: 4001702022181
Varenr.: 3120765
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bruder Claas Disco 8550 C Plus Disc mower toy
299 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Bruder - Claas Disco 8550 C Plus Slåmaskine - 02218
309,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bruder Claas skiveklipper Disco 8550 C Plus (02218)
321 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218
339,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK258 kr297 krKøb
2CS MEGASTORE DK299 kr338 krKøb
3Gucca.dk309,95 kr309,95 krKøb
4Teknikproffset DK321 kr380 krKøb
5Kids-world.dk339,95 kr339,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218

PriceData har fulgt prisen på Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 258 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 379,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 277 kr.

Den nuværende pris på 258 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 41 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Bruder Arbejdsmaskine - Claas Disc Mower Disco 8550 C... - 02218 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. apr. 2026258 kr2 kr (1%)
17. apr. 2026260 kr10 kr (4%)
16. apr. 2026270 kr1 kr (0%)
14. apr. 2026271 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026272 kr2 kr (1%)
5. apr. 2026270 kr3 kr (1%)
4. apr. 2026267 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026268 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026269 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026270 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret