Gå til hovedindhold

Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713

BrotherTonere og inkjetpatroner3000 siders kapacitetKontorprint og hjemmekontorEAN: 4977766779494

Brother TN-2420 original sort lasertoner med 3000 siders kapacitet. ISO-certificeret kvalitet og problemfri kompatibilitet med Brother printere. Læs mere

Pris fra 92 krtil 942,3 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 850,3 kr (90% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 84 kr 4. maj

Sammenlign priser på Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713 og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 92 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Din printer
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Brother TN2420 sort toner Kompatibel TN2420 - 3.000 sider
92 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Brother TN2420 Sort Toner Original
631 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713
633 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother TN2420 / TN 2420 Black Toner
652 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother TN 2420 Sort 3000 sider Toner
687 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Brother Patron TN-2420 Sort
699 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother TN-2420 Tonerkassett 1 styck Original Svart
-2%727 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toner til Brother TN-2420 sort - 3.000 sider, høj ydelse
739 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toner til Brother TN-2420 sort - 3.000 sider, høj ydelse
759 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother TN-2420 tonerpatron 1 stk Original Sort
769 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Brother Brother TN-2420 Tonerkassette sort TN-2420 Modsvarer: N/A
850 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Brother Toner Tn-2420, 3000 Sider
897,5 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Toner Sort 3k - L2510
-0%931 kr
Før 931,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Toner Brother TN2420
-13%942,3 kr
Før 1.078,85 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Din printer92 kr92 krKøb
2Tonerland.dk631 kr631 krKøb
3CS MEGASTORE DK633 kr672 krKøb
4Proshop DK652 kr691 krKøb
5CompuMail DK687 kr687 krKøb
6Av-Cables DK699 kr699 krKøb
7Teknikproffset DK727 kr786 krKøb
8Boligcenter DK739 kr739 krKøb
9Vivas DK759 kr828 krKøb
10Ultrashop769 kr769 krKøb
11InkClub DK850 kr850 krKøb
12Hertels Boresko897,5 kr897,5 krKøb
13Dustin DK931 kr1.017,25 krKøb
14RedOffice Konpap942,3 kr942,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Brother TN-2420 Sort Lasertoner

Brother

Brother TN-2420 original sort lasertoner med 3000 siders kapacitet. ISO-certificeret kvalitet og problemfri kompatibilitet med Brother printere.

• tn2420
• tn 2420
• brother toner
• sort toner
• lasertoner
• printer patron
• tonerpatron
• original toner
• Kontorprint og hjemmekontor
• 3000 siders kapacitet

Beskrivelse

Brother TN-2420 er en original sort lasertoner designet til Brother laser printere. Med en kapacitet på op til 3000 sider ved 5% dækning leverer denne toner skarpe og klare udskrifter til både hjemme- og kontorbrug. Toneren er certificeret i henhold til ISO-standarder for ultimativ driftssikkerhed og er designet specielt til at arbejde optimalt med Brother printere. TN-2420 er en XL-model af TN-2410 og giver flere udskrifter med samme fysiske størrelse. Perfekt til professionelle dokumenter, rapporter og daglig korrespondance med garanteret høj kvalitet og pålidelighed.

Specifikationer

ean:4977766779494
type:Original lasertoner
farve:Sort
sider:3000 ved 5% dækning
relation:XL version af TN2410
standard:ISO/IEC 19752
varenummer:TN2420
kompatibilitet:Brother DCP/HL/MFC serier

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke printere er TN-2420 kompatibel med?

TN-2420 passer til Brother DCP-L2510D, DCP-L2530DW, DCP-L2550DN, HL-L2310D, HL-L2350DW, HL-L2370DN, MFC-L2710DN, MFC-L2710DW, MFC-L2730DW og flere modeller.

Hvad er forskellen mellem TN-2420 og TN-2410?

TN-2420 er XL-versionen af TN-2410 med samme fysiske størrelse men højere sidekapacitet - 3000 sider versus 1200 sider ved 5% dækning.

Er Brother TN-2420 miljøvenlig?

Ja, originale Brother tonerpatroner er designet med miljøhensyn og er nemme at genanvende gennem Brothers returprogram.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713

PriceData har fulgt prisen på Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713 i 71 dage. Laveste pris i perioden er 84 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 92 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 87 kr.

Den nuværende pris på 92 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Brother TN2420 - Højtydende - sort - original - tonerpatron - for Brother DCP-L2510, L2530, L2537, L2550, HL-L2310, L2370, L2375, MFC-L2710, L2713 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202692 kr8 kr (10%)
4. maj 202684 kr8 kr (9%)
3. maj 202692 kr8 kr (10%)
31. mar. 202684 kr
26. mar. 202684,6 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret