Gå til hovedindhold

Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel

Pris fra 2.099 krtil 4.291,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 2.192,25 kr (51% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Sammenlign priser på Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2099 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Labelprinter Brother TD-4410D - direkte termisk, 203 dpi, 203 mm/sek, kablet
-30%2.099 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Labelprinter Brother TD-4410D - direkte termisk, 203 dpi, 203 mm/sek, kablet billede

Produktinformation

Effektiv labelprinter til professionel mærkningBrother TD-4410D er en kablet, direkte termisk labelprinter til dig, der skal udskrive mange etiketter hurtigt og pålideligt. Med en opløsning på 203 × 203 dpi og en hastighed op til 203 mm/sek producerer den skarpe stregkoder, forsendelses- og lageretiketter. Den robuste skrivebordsmodel i hvid og grå passer ind i kontor, lager og forsendelsesområder.Funktioner, der gør arbejdet letterePrinteren understøtter sidesprogene ZPL II, ESC P og Raster_P, så den er let at integrere i eksisterende arbejdsgange. Der medfølger AC-adapter, USB-kabel, start-rulle og hurtig startguide, så du kan komme i gang med det samme. LED-indikatorer for strøm, status og fejl giver et hurtigt overblik under drift.Printteknologi: Direkte termiskMaks. opløsning: 203 × 203 dpiPrint­hastighed: Op til 203 mm/sekMaks. printhøjde: 10,4 cmMaks. printlængde: 3 mMaks. labelbredde: 11,8 cmMaks. rullediameter: 12,7 cm; kernediameter: 1,27 cmFarveprint: NejTilslutning: USB 2.0, RS-232 (kablet)Netværk: Wi‑Fi/Bluetooth/Ethernet: NejIntern hukommelse: 256 MB; Flash: 64 MBSkrifttyper/stile: 6 fonte; bl.a. Brougham, Brussels, Helsinki, Letter Gothic, San Diego; fed, kursiv, invert m.m.Understøttede OS: Windows 7/8/8.1/10, Windows Server 2008–2016, LinuxDriftsmiljø: 10–90 °C; 5–40 % RHOpbevaring: −20–60 °C; 20–85 % RHAutomatisk sluk: JaMål (H × B × D): 25,5 × 26,7 × 33,5 cmVægt: 3,06 kgPakkens indhold: AC-adapter, USB-kabel, start-rulle, hurtig startguide, garantikort, SDK...

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Labelmaskiner
Vægt: 3.93g
EAN: 4977766795685
Varenr.: 1928830
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Td-4410d Dt 203dpi Usb/rs232c
-27%2.099 kr
Før 2.873,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Labelprinter Brother TD-4410D - direkte termisk, 203 dpi, 203 mm/sek, kablet
-30%2.119 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Labelprinter Brother TD-4410D - direkte termisk, 203 dpi, 203 mm/sek, kablet billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Labelmaskiner
Vægt: 3.93g
EAN: 4977766795685
Varenr.: 1928830
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother TD-4410D Label Printer
2.225 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel
2.399 kr
Til butik
Gå til Officely.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
TD-4410D Professionel etiketprinter
3.004,69 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Brother TD-4410D labelprinter
3.373,75 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Brother Etiketprinter Td-4410d
4.291,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
2Dustin DK2.099 kr2.185,25 krKøb
3Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
4Proshop DK2.225 kr2.225 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.399 kr2.399 krKøb
6Officely.dk3.004,69 kr3.004,69 krKøb
7RedOffice Konpap3.373,75 kr3.373,75 krKøb
8Hertels Boresko4.291,25 kr4.291,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel

PriceData har fulgt prisen på Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.034 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 2.398 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.140 kr.

Den nuværende pris på 2.099 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Brother TD-4410D - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 x 203 dpi - op til 203.2 mm/sek. - USB 2.0, seriel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. mar. 20262.099 kr65 kr (3%)
28. feb. 20262.034 kr40 kr (2%)
2. feb. 20262.074 kr6 kr (0%)
20. jan. 20262.068 kr31 kr (1%)
13. jan. 20262.099 kr31 kr (1%)
8. jan. 20262.068 kr90 kr (4%)
21. dec. 20252.158 kr240 kr (10%)
16. dec. 20252.398 kr205 kr (9%)
11. dec. 20252.193 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret