Gå til hovedindhold

Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer

BrotherLabelmaskinerEAN: 4977766707107
Pris fra 549 krtil 998,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 449,75 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 513 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 549 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother P-touch Ql-700
-8%549 kr
Før 598,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Brother P-touch Ql-700 billede

Produktinformation

Hurtig direkte termisk udskrivning med 150 mm/s sparer medarbejdernes tid Fremstil papiretiketter og bannere op til 1 m, og udskriv nøjagtig porto Automatisk skæremekanisme og høj udskrivningshastighed effektiviserer batchopgaver Indbygget understøttelse af stregkoder og 300 x 300 dpi øger læsbarheden af forsendelsesetiketter USB-forbindelse samt indbygget editor og medfølgende software gør opsætningen enkel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Etiketteprintere
Artikel nr.: QL700RF1
EAN: 4977766707107
Varenr.: 5011227930
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer
617 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Brother QL-700 Etiketprinter
699 kr
Til butik
Brother QL-700 Etiketprinter billede

Produktinformation

Brother QL-700 leverer op til 93 etiketter pr. minut med automatisk skæring og termisk print – uden blæk, toner eller farvebånd. Printeren er velegnet til adresseetiketter, hyldemærkning og meget mere på kontor, lager, butik og hjemmekontor. QL-700 arbejder med DK-serie etiketter op til 62 mm bredde, så du kan lave både små og større etiketter efter behov. USB-tilslutningen kobler printeren direkte til din computer. Hurtig udskrivning til travle hverdage Med en printhastighed på op til 93 etiketter pr. minut er QL-700 velegnet, når der skal printes mange etiketter på kort tid. Udskriftsopløsningen på 300x600 DPI giver tekster og stregkoder, som er lette at læse. Termisk print og automatisk skæring Den termiske printteknologi betyder, at du aldrig skal skifte blæk, toner eller farvebånd. Den automatiske skæring klipper etiketterne til i den længde, du vælger, så du slipper for at klippe i hånden. Kompatibel software Etiketsoftwaren understøtter Windows XP, Vista, 7, 8, 10 og 11 samt Mac OS 10.6 og nyere. Softwaren understøtter desuden Microsoft Word, Excel og Outlook. Kompakt og klar til brug Med dimensionerne 134x208x141 mm er printeren nem at placere på skrivebordet. I pakken: 100 etiketter (29x90 mm), 62 mm papir (8 m), netadapter, USB-B-kabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Label maskiner
Artikel nr.: QL-700
EAN: 4977766707107
Varenr.: 93024
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Brother - Labelprinter - Ql-700
772,19 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother QL-700 Direkte termisk
819 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Labelprinter Brother QL-700
998,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK549 kr635,25 krKøb
2CS MEGASTORE DK617 kr656 krKøb
3Av-Cables DK699 kr699 krKøb
4Hertels Boresko772,19 kr772,19 krKøb
5Ultrashop819 kr819 krKøb
6RedOffice Konpap998,75 kr998,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer

PriceData har fulgt prisen på Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer i 177 dage. Laveste pris i perioden er 497 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 616 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 532 kr.

Den nuværende pris på 549 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 27 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Brother QL-700 - Etiketprinter - direkte termisk - Rulle (6,2 cm) - 300 dpi - op til 150 mm/sek. - USB - skærer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. mar. 2026549 kr25 kr (5%)
25. mar. 2026524 kr11 kr (2%)
24. mar. 2026513 kr11 kr (2%)
23. mar. 2026524 kr4 kr (1%)
22. mar. 2026520 kr1 kr (0%)
21. mar. 2026521 kr1 kr (0%)
20. mar. 2026520 kr4 kr (1%)
19. mar. 2026524 kr4 kr (1%)
18. mar. 2026520 kr4 kr (1%)
17. mar. 2026524 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret