Gå til hovedindhold

Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter

BrotherEAN: 4977766760928
Pris fra 3.353 krtil 4.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 766 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3353 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother P-Touch PT-P950NW Termisk overførsel
3.353 kr
Til butik
Brother P-Touch PT-P950NW Termisk overførsel billede

Produktinformation

Brother P-Touch PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - skærer

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Artikel nr.: PTP950NWZG1
EAN: 4977766760928
Varenr.: 991582733
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter
3.364 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Brother PT-P950NW labelmaskine - termisk transfer, 360 × 360 dpi, 60 mm/sek., kablet & trådløs (Ethernet/Wi‑Fi), TZe
4.099 kr
Til butik
Brother PT-P950NW labelmaskine - termisk transfer, 360 × 360 dpi, 60 mm/sek., kablet & trådløs (Ethernet/Wi‑Fi), TZe billede

Produktinformation

Effektiv labelmaskine til kontor og lagerBrother PT‑P950NW er en kompakt og kraftfuld labelmaskine til professionel mærkning i virksomheden. Med termisk transfer udskrivning på TZe‑tape leverer den skarpe resultater i op til 360 × 360 dpi og en hastighed på 60 mm/sek. Perfekt til hyldeforkanter, mapper, aktiver, kabler og generel kontormærkning.Fleksibel tilslutning og brugTilkobl via USB, Ethernet LAN, Wi‑Fi eller Wi‑Fi Direct - og udskriv fra pc’er og netværk. Den indbyggede skærm gør betjeningen enkel, og der er understøttelse af populære stregkoder som QR Code, EAN13 og Code‑128. Med intern hukommelse på 6 MB og plads til 99 etiketskabeloner går arbejdet hurtigt.Udskrivning: Termisk transfer, monokromOpløsning: 360 × 360 dpiHastighed: 60 mm/sek.Maks. printhøjde: 3,2 cmMaks. printlængde: 1 m; min. 4 mmTape: TZe, bredde 3,6 cmTilslutning: USB 2.0, Ethernet LAN, Wi‑Fi (802.11n), Wi‑Fi Direct; valgfrit BluetoothUnderstøttede billedformater: JPG, PNG, GIF, TIF, WMFHukommelse: 6 MB og 99 etiketterSidebeskrivelse: ESC/PStregkoder: bl.a. Code‑128, EAN8/13, UPC‑A/E, QR Code, ITF, GS1 DataBar, MicroPDF417 m.fl.Funktioner: Vertikal og roteret udskrivning, dato & tid, autoslukSkærm: IndbyggetMateriale: Plast; farve: sortMål (H × B × D): 26,6 × 16,5 × 33,3 cmVægt: 1,5 kgPakkens indhold: USB‑kabel, drivere, manual, garantikort...

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Labelmaskiner
Vægt: 3.08g
EAN: 4977766760928
Varenr.: 2064266
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother PT-P950NW labelmaskine - termisk transfer, 360 × 360 dpi, 60 mm/sek., kablet & trådløs (Ethernet/Wi‑Fi), TZe
4.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.353 kr3.353 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.364 kr3.364 krKøb
3Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
4Vivas DK4.119 kr4.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter

PriceData har fulgt prisen på Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.346 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 3.507 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.399 kr.

Den nuværende pris på 3.353 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Brother PT-P950NW - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (3,6 cm) - 360 x 720 dpi - op til 80 mm/sek. - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB vært - cutter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.353 kr1 kr (0%)
2. jun. 20263.354 kr10 kr (0%)
30. maj 20263.364 kr10 kr (0%)
24. maj 20263.374 kr46 kr (1%)
20. maj 20263.420 kr2 kr (0%)
9. maj 20263.418 kr65 kr (2%)
7. maj 20263.353 kr11 kr (0%)
6. maj 20263.364 kr54 kr (2%)
19. mar. 20263.418 kr1 kr (0%)
18. mar. 20263.419 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret