Gå til hovedindhold

Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A

BrotherAdresseetiketterEAN: 4977766684934
Pris fra 110 krtil 249 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 139 kr (56% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 110 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Brother TZe141 tape - 18 mm. - Sort Tekst på Klar Tape
110 kr
Til butik
Brother TZe141 tape - 18 mm. - Sort Tekst på Klar Tape billede

Produktinformation

Brother TZE141 tape / 18 mm. / Sort Tekst / Klar Tape Original Brother TZE141 tape. Brother TZ-tape 18mm Sort Text Clear Tape Replaces TZ141

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Brother PT 210E
EAN: 4977766684934
Varenr.: TZE141
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A
146,5 kr
Til butik
Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A billede

Produktinformation

Med etikette-tapen TZe-141 fra Brother kan du nemt oprette tydelige og slidstærke labels til alt, hvad der skal mærkes og organiseres på kontoret og derhjemme. Tapekassette TZe-141 kan bruges i alle Brothers P-touch mærkningsmaskiner til TZ eller TZe tape. Etiketterne er grundigt testet og udviklet til at modstå høje og lave temperaturer, kemikalier, sollys, væsker og slid. TZe-141 er velegnet til både indendørs og udendørs brug. Passer til følgende printere: PT-18R;PT-2100VP;PT-210E;PT-2420PC;PT-2430PC;PT-2450DX;PT-2460;PT-2700VP;PT-350;PT-3600;PT-550;PT-9500PC;PT-9600;PT-9700PC;P-Touch 1000 BTS;P-Touch 1000 F;P-Touch 1750;P-Touch 18 R;P-Touch 1800;P-Touch 1800 E;P-Touch 1830 VP;P-Touch 1850;P-Touch 1850 Series;P-Touch 1950 VP;P-Touch 2030 VP;P-Touch 210 E;P-Touch 2100 VP;P-Touch 220;P-Touch 2400;P-Touch 2400 E;P-Touch 2420 PC;P-Touch 2430 PC;P-Touch 2450;P-Touch 2450 DX;P-Touch 2450 Series;P-Touch 2460;P-Touch 2470;P-Touch 2480;P-Touch 2500 PC;P-Touch 2700 VP;P-Touch 2730 VP;P-Touch 300;P-Touch 310;P-Touch 310 Series;P-Touch 340;P-Touch 340 C;P-Touch 340 Series;P-Touch 350;P-Touch 3600;P-Touch 540;P-Touch 540 C;P-Touch 550;P-Touch 7500 VP;P-Touch 7600 VP;P-Touch 9200 DX;P-Touch 9500 PC;P-Touch 9700 PC;P-Touch Cube plus;P-Touch Cube Pro;P-Touch Cube Pro E 720 BT;P-Touch Cube Pro E 920 BT;P-Touch D 400;P-Touch D 400 Series;P-Touch D 410;P-Touch D 410 Series;P-Touch D 410 VP;P-Touch D 410 Y;P-Touch D 450;P-Touch D 450 VP;P-Touch D 460;P-Touch D 460 btVP;P-Touch D 460 Series;P-Touch D 600 VP;P-Touch D 610 BT;P-Touch D 610 BTVP;P-Touch D 610 Series;P-Touch E 300 VP;P-Touch E 310 BTVP;P-Touch E 550 Series;P-Touch E 550 W SP;P-Touch E 550 W VP;P-Touch E 550 WNI VP;P-Touch E 560 BTSP;P-Touch E 560 BTVP;P-Touch E 560 Series;P-Touch H 300;P-Touch H 300 Series;P-Touch H 500;P-Touch P 700;P-Touch P 750 Series;P-Touch P 750 W;P-Touch P 750 W + 4 tapes;P-Touch PT-P 900 NW;P-Touch PT-P 900 Series;P-Touch PT-P 900 W;P-Touch PT-P 900 Wc;P-Touch PT-P 950 NW...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Tapedispenser,Etiketter og mærkebånd
EAN: 4977766684934
Varenr.: TZE141
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Brother Tape Tze141 18mm Sort/klar
149,69 kr
Til butik
Brother Tape Tze141 18mm Sort/klar billede

Produktinformation

Produktinfo: Brand: Brother Model: TZe141 Dimensioner: 18mmx8m Farve: Sort tekst på klar tape Brug: P-touch labels 3 hurtige: Brother TZe tape er designet til at modstå selv de hårdeste forhold. Tapen er lamineret for ekstra robusthed og holdbarhed. Tekst...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Brother
Farve: Sort | Transparent
Størrelse: A4 1-10
EAN: 4977766684934
Varenr.: 103221
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother Tape TZE-141 18mm Svart på Transparent
-3%155 kr
Før 159 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Tape 18mm Tze-141 Sort/gennemsigtig
169 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Brother Labeltape TZe 141 - sort/klar 18 mm x 8 m
173,75 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Prægetape Brother 18 mm x 8 m
-0%181,55 kr
Før 181,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother Tze141 Label-Making Tape
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Tonerland.dk110 kr110 krKøb
2InkClub DK146,5 kr146,5 krKøb
3Hertels Boresko149,69 kr149,69 krKøb
4Teknikproffset DK155 kr204 krKøb
5Dustin DK169 kr255,25 krKøb
6Nova Nordic A/S173,75 kr173,75 krKøb
7RedOffice Konpap181,55 kr181,55 krKøb
8Ultrashop249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A i 179 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 110 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 85 kr.

Den nuværende pris på 110 kr er 29% over normalprisen. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Brother 18 mm tape, sort tekst på transtparent bund, lamineret, 8 m TZE141 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 2026110 kr51 kr (86%)
7. dec. 202559 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret