Gå til hovedindhold

Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid

BrennenstuhlEludstyr6 jordede udtag med afbryderKontorer og hjemmetEAN: 4007123023752

Brennenstuhl Premium-Line stikdåse med 6 jordede udtag, afbryder og 3 meter ledning. Højkvalitets specialplast med børnesikring. Ideel til kontor og hjem. Læs mere

Pris fra 125 krtil 249 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 124 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 125 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid
125 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brennenstuhl 6 way Extension Socket, Earthed, 3m, White
149 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Stikdåse 6 udtag med DK jordstik
-14%153 kr
Før 177,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brennenstuhl 1156225016, 3 m, Indendørs, Lige, IP20, Brudsikker, Plast
154 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Premium-Line 6-stikdåse m/jord m/3m ledning hvid
162,18 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Premium-Line Stikdåse med 6 udtag og afbryder, Med jord, 3 meter, Hvid
179 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Premium-Line Stikdåse med 6 udtag og afbryder, Med jord, 3 meter, Hvid
205 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Brennenstuhl stikdåse med 6 udtag, jord, 3M ledning + afb
209 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Premium-Line 6-stikdåse m/jord m/3m ledning Hvid
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK125 kr125 krKøb
2Teknikproffset DK149 kr208 krKøb
3Globaltools.dk153 kr153 krKøb
4CS MEGASTORE DK154 kr193 krKøb
5EL-NETSALG162,18 kr162,18 krKøb
6LavprisEl179 kr179 krKøb
7BilligVVS DK205 kr205 krKøb
8Greenline209 kr209 krKøb
9Elvvs.dk249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Brennenstuhl Premium-Line Stikdåse med 6 udtag og afbryder

Brennenstuhl

Brennenstuhl Premium-Line stikdåse med 6 jordede udtag, afbryder og 3 meter ledning. Højkvalitets specialplast med børnesikring. Ideel til kontor og hjem.

• 'stikdåse'
• 'forlængerledning'
• 'brennenstuhl'
• 'elforsyning'
• '6 udtag'
• 'premium line'
• Kontorer og hjemmet
• 6 jordede udtag med afbryder

Beskrivelse

Brennenstuhl Premium-Line stikdåse er en højkvalitets elektrisk løsning med 6 jordede udtag og praktisk afbryder. Fremstillet af robust specialplast med børnesikring for optimal sikkerhed i familiehjem og kontormiljøer. De 6 udtag er placeret i 45° vinkel, hvilket gør det muligt at tilslutte flere stikpropper samtidigt uden kollision - perfekt til tætbefolkede områder som kontorer eller bag underholdningssystemer. Med 3 meter H05VV-F ledning (3G1,5 mm²) sikres holdbarhed og pålidelighed i daglig brug. IP20-beskyttelse gør den velegnet til tørre indendørs miljøer. Mulighed for vægmontering under skriveborde eller på væggen giver fleksibel placering. Ideelt valg for kvalitetsbevidste forbrugere der ønsker sikre og pålidelige tilslutningsmuligheder.

Specifikationer

Farve:Hvid
Udtag:6 stk med jord
Ledning:3 meter H05VV-F 3G1,5 mm²
Afbryder:Ja, tænd/sluk funktion
Vinkling:45° udtag for optimal plads
Materiale:Højstyrke specialplast
Montering:Vægmontering mulig
Beskyttelse:IP20 med børnesikring

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan stikdåsen monteres på væggen?

Ja, Premium-Line stikdåsen har mulighed for vægmontering under skriveborde eller på væggen for fleksibel placering.

Er udtagene sikre for børn?

Ja, alle 6 udtag er udstyret med børnesikring, der beskytter mod utilsigtet indsættelse af genstande.

Hvad betyder 45° vinkling på udtagene?

45° vinklingen gør det muligt at tilslutte flere brede stikpropper samtidigt uden at de kolliderer med hinanden.

Hvilken type ledning følger med stikdåsen?

Stikdåsen leveres med 3 meter H05VV-F kabel (3G1,5 mm²) som er designet til at modstå almindelige fysiske belastninger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid

PriceData har fulgt prisen på Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 125 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 161 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 144 kr.

Den nuværende pris på 125 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Brennenstuhl Premium-Line - Stikdse med 6 udtag, m/jord og 3 meter ledning m. stikprop, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026125 kr28 kr (18%)
1. jun. 2026153 kr28 kr (22%)
30. maj 2026125 kr11 kr (8%)
27. maj 2026136 kr17 kr (11%)
26. maj 2026153 kr17 kr (13%)
23. maj 2026136 kr19 kr (12%)
22. maj 2026155 kr19 kr (14%)
8. maj 2026136 kr18 kr (12%)
7. maj 2026154 kr29 kr (23%)
30. apr. 2026125 kr36 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret