Gå til hovedindhold

Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort

BraunTelefonledningerEAN: 8021098002006
Pris fra 224 krtil 449 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 225 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 224 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort
224 kr
Til butik
Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort billede

Produktinformation

Braun PurShine HT 1510 BK - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - rustfrit stål/sort

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Artikel nr.: 0X23010032
EAN: 8021098002006
Varenr.: 1000774045
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Braun Brødrister PurShine HT 1510 BK
249 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Braun Brödrost HT1510.BK PurShine 2skivors
-11%381 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Braun Brödrost HT1510.BK PurShine 2skivors billede

Produktinformation

En brödrost från Braun är ett måste på varje frukostbord, Med sin i iögonenfallande och moderna design, samt dess enkelhet att använda gör den till ett självklart val i varje kök. Genom flera finurliga funktioner som Comfort-Lift, avtagbar smulbricka och inställbar rostgrad är den dessutom en fröjd att använda. Comfort-Lift funktion, Med hjälp av Comfort-lift funktionen är det enkelt att lyfta ur även de minsta brödskivorna, vilket minimerar riskerna för att bränna sig. Avtagbar smulbricka, Med hjälp av den avtagbara smulbrickan, håller du både din brödrost och förvaringsyta ren - helt utan krångel!, Enkel åtkomst och kontroll, Funktionerna för åter uppvärmning, stopp och avfrostning finns överst på brödrosten. Lyft och bryninställning finns på sidan för smidig hantering. Variabel rostning, Med de 7 olika inställningarna kan du välja önskad grad av rostning, oavsett vilken typ av bröd det gäller. Avtagbart uppvärmningsgaller, Värm eller rosta vissa bröd och bakverk med detta löstagbara tillbehör. Intuitivt gränssnitt, Med belysta knappar för avfrostning, åter uppvärmning och avbryt-funktion. Specifikationer: Maximal effekt:1000W, Höljets material: Plast, Bredd: 25cm, Höjd: 24 cm, Djup: 15cm, Vikt: 1500g, Tillverkargaranti: 2 år.

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Kategori: Brødristere
EAN: 8021098002006
Varenr.: C58960
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Brødrister HT1510.BK PurShine 2-skive
-13%449 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK224 kr224 krKøb
2Proshop DK249 kr288 krKøb
3Teknikproffset DK381 kr440 krKøb
4Estore DK449 kr449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort

PriceData har fulgt prisen på Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 224 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 335 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 247 kr.

Den nuværende pris på 224 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Braun PurShine HT 1510 BK Brødrister Rustfrit stål/sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 2026224 kr8 kr (3%)
29. apr. 2026232 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026230 kr2 kr (1%)
19. apr. 2026232 kr38 kr (14%)
13. apr. 2026270 kr41 kr (18%)
25. mar. 2026229 kr4 kr (2%)
22. mar. 2026233 kr102 kr (30%)
20. mar. 2026335 kr96 kr (40%)
15. mar. 2026239 kr11 kr (5%)
29. jan. 2026228 kr60 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret