Gå til hovedindhold

Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W

BraunHårplejeEAN: 3030050188981
Pris fra 306 krtil 419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 113 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 267 kr 8. maj

Sammenlign priser på Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 306 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W
306 kr
Til butik
Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W billede

Produktinformation

Braun HD 2.2 hårtørrer 2200 W Sort

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Kategori: Haartoerrer
Artikel nr.: BRHD225E
EAN: 3030050188981
Varenr.: 3419180
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Braun DC 2200W Hårtørrer HD225E
308 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Braun HD2.2 Hårtørrer Sort
338 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Braun HD 2.2 hårtørrer 2.200 W - Sort
-11%399 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Braun HD 2.2 hårtørrer 2.200 W - Sort
-11%419 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK306 kr345 krKøb
2CS MEGASTORE DK308 kr347 krKøb
3CompuMail DK338 kr338 krKøb
4Boligcenter DK399 kr399 krKøb
5Vivas DK419 kr498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W

PriceData har fulgt prisen på Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W i 182 dage. Laveste pris i perioden er 267 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 361 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 314 kr.

Den nuværende pris på 306 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for Braun Hårtørrer HD 2.2 hair dryer - 2200 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026306 kr2 kr (1%)
29. maj 2026308 kr2 kr (1%)
26. maj 2026306 kr17 kr (6%)
25. maj 2026289 kr2 kr (1%)
24. maj 2026291 kr15 kr (5%)
20. maj 2026306 kr13 kr (4%)
17. maj 2026293 kr10 kr (4%)
13. maj 2026283 kr3 kr (1%)
12. maj 2026286 kr10 kr (4%)
10. maj 2026276 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret