Gå til hovedindhold

BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A

BraunHovedtelefonerEAN: 4022167652577
Pris fra 358 krtil 589 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 231 kr (39% besparelse)

Sammenlign priser på BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 358 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Braun Termometer Thermometer Thermoscan 7+ IRT6525
358 kr
Til butik
Braun Termometer Thermometer Thermoscan 7+ IRT6525 billede

Produktinformation

Thermometer, infrarødt øretermometer med aldersjusterbar, febervejledning velegnet til hele familien, Age Precision®-teknologi med farvekodet display, Nattilstand, Lommelygte til nemt at se øregangen i mørke, Silent Mode for ikke at forstyrre et sovende barn, hvid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Kategori: Helbred
Artikel nr.: IRT6525NOEE
EAN: 4022167652577
Varenr.: 3035623
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Braun Thermoscan 7+ Øretermometer
399 kr
Til butik
Braun Thermoscan 7+ Øretermometer billede

Produktinformation

Braun Thermoscan 7+ er et infrarødt øretermometer med Age Precision og farvekodet skærm, der giver hurtig og enkel temperaturkontrol til babyer, børn og voksne samt medicinsk brug i hjemmet. Termometeret måler i området 34–42,2 °C med en nøjagtighed på ±0,2 °C, så du kan følge både let forhøjet temperatur og egentlig feber. Den farvekodet skærm viser temperatur og farveindikator i samme blik, så du straks kan tolke resultatet. Tydelige og behagelige målinger Den forvarmede spids på 34 °C med vidvinkel-probe er udviklet til at gøre målingen behagelig og hjælpe med et stabilt resultat. Baggrundsbelysning gør skærmen let at aflæse i mørke rum. Praktiske funktioner til hjemmemåling Hukommelse til 9 målinger giver dig overblik over temperaturudviklingen over tid. Termometeret bruger 2x AA-batterier (medfølger ikke). I pakken: Braun Thermoscan 7+ øretermometer og 21 engangs linsebeskyttere.

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Kategori: Termometre- og pandetermometer
Artikel nr.: IRT6525NOEE
EAN: 4022167652577
Varenr.: 49200
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Braun ThermoScan 7+ Age Precision IR
-34%459 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Braun ThermoScan 7+ Age Precision IR billede

Produktinformation

Braun ThermoScan® 7 med Age Precision®, - Det ledande termometermärket som används och rekommenderas av läkare*, - Age Precision®-teknologi – åldersjusterbar febervägledning, - Vidvinklad prob för noggranna mätningar – även för nyfödda, Definitionen av feber ändras med åldern**. Braun ThermoScan® 7 innehåller den patentskyddade Age Precision®-teknologin - en åldersjusterbar febervägledning som tar hänsyn till ålder så att du slipper gissa när du mäter temperaturen. Färgkodad skärm gör det lätt att tolka resultaten, Braun ThermoScan® 7 med Age Precision®är lika exakt som ändtarmsmätning på nyfödda***, Förvärmd spets säkerställer tillförlitliga mätningar, ExacTemp®-Förvärmd spets säkerställer tillförlitliga mätningar, Snabb, skonsam och enkel att använda, Bakgrundsbelysning möjliggör användning i mörka rum, Sparar de senaste nio temperaturmätningarna, Braun Hygiene caps – probskydd för engångsbruk som motverkar korskontaminering, Kliniskt bevisad exakthet, Det ledande termometermärket som rekommenderas av läkare*, Din familjs hälsa är viktig för dig och Braun tillverkar digitala termometrar som du kan lita på. Lita på termometermärket som rekommenderas av åtta av tio läkare*. Age Precision®-teknologi, Temperaturvägledning. Definitionen av feber ändras med åldern.** Det är anledningen till att en noggrann temperaturavläsning är så viktig. Brauns Age Precision®-teknologi tar hänsyn till ditt barns ålder när temperaturen mäts. Därefter färgkodar den avläsningen så att du enkelt kan tolka den.

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Kategori: Termometer
EAN: 4022167652577
Varenr.: C08640
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A
469 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
BRAUN Termometer IRT6525NOEE
569 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ThermoScan 7+ Age Precision IRT6525
-13%589 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK358 kr397 krKøb
2Av-Cables DK399 kr399 krKøb
3Teknikproffset DK459 kr508 krKøb
4InkClub DK469 kr469 krKøb
5Ultrashop569 kr569 krKøb
6Estore DK589 kr589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A i 134 dage. Den nuværende pris er 358 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for BRAUN Braun ThermoScan 7 Age Precision Febertermometer IRT6525NOEE Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. jan. 2026358 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret