Gå til hovedindhold

Boligcenter Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721158212238
Pris fra 3.199 krtil 4.649 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.450 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3199 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl
-30%3.199 kr
Før 4.558 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne moderne boksmadrasseng er en fed kombination af stil og funktion. Den passer perfekt ind i ethvert moderne soveværelse. Med enkle linjer og minimalt pynt, får du et smart og elegangt look, der sikrer både komfort og æstetik til dine nætter. Materialer: Boksmadrassengen er lavet med fløjl, skum og konstrueret træ. Fløjl er blødt og åndbart, mens det konstruerede træ giver en stærk ramme, så du får holdbarhed. Nyd den luksuriøse følelse fra det integrerede skum, der støtter dig godt.Inkluderede komponenter: Med en solid lamelbund med stive lameller giver denne seng masser af støtte og stabilitet. Den kunstlæder- og massivt fyrretræsgavl giver et touch af klasse og er et perfekt sted at hvile hovedet. Hver del hjælper med at give sengen både funktionalitet og flot design.Funktioner: Denne seng har et moderne udtryk med sit enkle design, hvilket gør den til et alsidigt valg. Den justerbare gavl med to højder kan tilpasses til, hvad du ønsker og har brug for, hvilket giver dig ekstra komfort. Det gør den praktisk og fleksibel til dit soveværelse.Anbefalet brug: Velegnet til ethvert soveværelse tilbyder denne moderne boksmadrasseng praktisk anvendelse indendørs. Med sin holdbare konstruktion og justerbare egenskaber er den ideel for folk med forskellige behov, uanset om du bor i en bylejlighed eller i forstæder.Pleje & vedligeholdelse: For at holde sengen flot anbefales det at rengøre fløjlsoverfladen med tørre metoder. Undgå hårde kemikalier, når du rengør rammen og tjek regelmæssigt for løse dele, så alt er sikkert og stramt. Farve: LysegråMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 143 x 88 cm (L x B x H)Madras størrelse: Dobbeltseng (140 cm x 200 cm eller 55" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 64.02g
EAN: 8721158212238
Varenr.: 1584407
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl
-30%3.220 kr
Før 4.578 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne moderne boksmadrasseng er en fed kombination af stil og funktion. Den passer perfekt ind i ethvert moderne soveværelse. Med enkle linjer og minimalt pynt, får du et smart og elegangt look, der sikrer både komfort og æstetik til dine nætter. Materialer: Boksmadrassengen er lavet med fløjl, skum og konstrueret træ. Fløjl er blødt og åndbart, mens det konstruerede træ giver en stærk ramme, så du får holdbarhed. Nyd den luksuriøse følelse fra det integrerede skum, der støtter dig godt.Inkluderede komponenter: Med en solid lamelbund med stive lameller giver denne seng masser af støtte og stabilitet. Den kunstlæder- og massivt fyrretræsgavl giver et touch af klasse og er et perfekt sted at hvile hovedet. Hver del hjælper med at give sengen både funktionalitet og flot design.Funktioner: Denne seng har et moderne udtryk med sit enkle design, hvilket gør den til et alsidigt valg. Den justerbare gavl med to højder kan tilpasses til, hvad du ønsker og har brug for, hvilket giver dig ekstra komfort. Det gør den praktisk og fleksibel til dit soveværelse.Anbefalet brug: Velegnet til ethvert soveværelse tilbyder denne moderne boksmadrasseng praktisk anvendelse indendørs. Med sin holdbare konstruktion og justerbare egenskaber er den ideel for folk med forskellige behov, uanset om du bor i en bylejlighed eller i forstæder.Pleje & vedligeholdelse: For at holde sengen flot anbefales det at rengøre fløjlsoverfladen med tørre metoder. Undgå hårde kemikalier, når du rengør rammen og tjek regelmæssigt for løse dele, så alt er sikkert og stramt. Farve: LysegråMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 143 x 88 cm (L x B x H)Madras størrelse: Dobbeltseng (140 cm x 200 cm eller 55" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighedermed madrasMadrasmateriale: FløjlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1x Sengestel: 193 x 93 x 25 cm (LxBxH)1x Madras: 190 x 90 x 20 cm (LxBxH)1x Madras-topper: 190 x 90 x 5 cm (LxBxH)1x Hovedgærde: 90 x 7 x 78/88 cm (LxBxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 64.02g
EAN: 8721158212238
Varenr.: 1584407
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl
-30%3.220 kr
Før 4.578 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 64.02g
EAN: 8721158212238
Varenr.: 1584407
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof
4.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
2Livera DK3.220 kr3.289 krKøb
3Vivas DK3.220 kr3.289 krKøb
4BoligRetning4.649 kr4.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof i 135 dage. Laveste pris i perioden er 3.099 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 3.409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.315 kr.

Den nuværende pris på 3.199 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Boxmadras Seng Med Madras Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.199 kr100 kr (3%)
5. maj 20263.299 kr110 kr (3%)
6. apr. 20263.409 kr2,74 kr (0%)
3. apr. 20263.406,26 kr10,26 kr (0%)
1. apr. 20263.396 kr56,95 kr (2%)
30. mar. 20263.339,05 kr45,76 kr (1%)
28. mar. 20263.293,29 kr115,71 kr (3%)
26. mar. 20263.409 kr156 kr (5%)
25. mar. 20263.253 kr
12. mar. 20263.252,87 kr156,13 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret