Gå til hovedindhold

vidaXL Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted

vidaXLSenge og sengerammerEAN: 8721288304384
Pris fra 2.399 krtil 3.399 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.000 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2399 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 190 x 90 cm Fløjl
-26%2.399 kr
Før 3.255 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 190 x 90 cm Fløjl billede

Produktinformation

Den moderne Madras seng tilfører et stilfuldt præg til hver soveværelse med sit enkle design og rene linjer. Den er lavet til at kombinere comfort med stil og passer perfekt til dem, der elsker moderne elegance. Dens enkle look fungerer godt med en række indretninger, så den er et fleksibelt valg til ethvert rum. Ideel til både enkeltpersoner og par, sikrer den rolige nætter i en lækker atmosfære. Kvalitetsmaterialer: Sengen er lavet med en blanding af konstrueret træ og massivt fyrretræ for lang holdbarhed. Disse materialer giver et stabilt fundament og et stilrent udseende, så sengen nemt passer ind i moderne hjem.Justerbar sengegavl: Sengegavlen har justerbare højder, der gør det nemt for brugeren at tilpasse den. Det tilføjer flair, og opfylder også forskellige ergonomiske behov, så hvert setup bliver personligt.Madrassens komfort: Den medium-faste madras med lommefjedre og skum giver perfekt balance mellem blødhed og støtte. Den forbedrer hvilekvaliteten ved at give fremragende bevægelsesisolering og trykaflastning.Stilfulde ben: Sengen har solide stolpeben med en slank sort finish, som sikrer pålidelig støtte og holder stilen i tråd med sengens design. Dette gør det nemmere at rengøre og forbedrer luftstrømmen.Åndbar overflade: Den polyester, som madrassen er lavet af, holder overfladen åndbar, så temperaturen reguleres, hvilket giver en køligere søvn. Det sikrer, at brugerne får den hvile, de har brug for. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: MørkegråMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 193 x 90 x 88 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Kort enkelt seng (90 cm x 190 cm eller 35" x 75")Maks. vægt: 140 kgMaksimalt antal mennesker: 1

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 43.87g
EAN: 8721288304384
Varenr.: 1622946
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 190 x 90 cm Fløjl
-26%2.419 kr
Før 3.275 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 190 x 90 cm Fløjl billede

Produktinformation

Den moderne Madras seng tilfører et stilfuldt præg til hver soveværelse med sit enkle design og rene linjer. Den er lavet til at kombinere comfort med stil og passer perfekt til dem, der elsker moderne elegance. Dens enkle look fungerer godt med en række indretninger, så den er et fleksibelt valg til ethvert rum. Ideel til både enkeltpersoner og par, sikrer den rolige nætter i en lækker atmosfære. Kvalitetsmaterialer: Sengen er lavet med en blanding af konstrueret træ og massivt fyrretræ for lang holdbarhed. Disse materialer giver et stabilt fundament og et stilrent udseende, så sengen nemt passer ind i moderne hjem.Justerbar sengegavl: Sengegavlen har justerbare højder, der gør det nemt for brugeren at tilpasse den. Det tilføjer flair, og opfylder også forskellige ergonomiske behov, så hvert setup bliver personligt.Madrassens komfort: Den medium-faste madras med lommefjedre og skum giver perfekt balance mellem blødhed og støtte. Den forbedrer hvilekvaliteten ved at give fremragende bevægelsesisolering og trykaflastning.Stilfulde ben: Sengen har solide stolpeben med en slank sort finish, som sikrer pålidelig støtte og holder stilen i tråd med sengens design. Dette gør det nemmere at rengøre og forbedrer luftstrømmen.Åndbar overflade: Den polyester, som madrassen er lavet af, holder overfladen åndbar, så temperaturen reguleres, hvilket giver en køligere søvn. Det sikrer, at brugerne får den hvile, de har brug for. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: MørkegråMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 193 x 90 x 88 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Kort enkelt seng (90 cm x 190 cm eller 35" x 75")Maks. vægt: 140 kgMaksimalt antal mennesker: 1SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Senge ramme: 203 x 80 x 25 cm (L x B x H)1 x Madras: 200 x 80 x 20 cm (L x B x H)1 x Madras topper: 200 x 80 x 5 cm (L x B x H)1 x Hovedgærde2 x Hovedgærde øre: 40 x 16 x 4 cm (L x B x H)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 90 x 190 cm
Vægt: 43.87g
EAN: 8721288304384
Varenr.: 1622946
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 190 x 90 cm Fløjl
-26%2.419 kr
Før 3.275 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 190 x 90 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 90 x 190 cm
Vægt: 43.87g
EAN: 8721288304384
Varenr.: 1622946
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 190 x 90 cm Fløjl
2.565,42 kr
Til butik
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted
3.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
2Livera DK2.419 kr2.488 krKøb
3Vivas DK2.419 kr2.488 krKøb
4DesignShoppen2.565,42 kr2.565,42 krKøb
5BoligRetning3.399 kr3.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted

PriceData har fulgt prisen på Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted i 179 dage. Laveste pris i perioden er 2.399 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 2.609 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.558 kr.

Den nuværende pris på 2.399 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Boxmadras Med Madras Sort 100x200 Cm Fløjl Lysegrå 90 X 190 Cm - Mørkegrå / 90 x 190 cm / Krystal knap tufted de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20262.399 kr100 kr (4%)
5. maj 20262.499 kr71 kr (3%)
19. apr. 20262.570 kr39 kr (1%)
18. apr. 20262.609 kr39 kr (2%)
17. apr. 20262.570 kr39 kr (1%)
16. apr. 20262.609 kr39 kr (2%)
6. apr. 20262.570 kr
2. apr. 20262.569,71 kr3,29 kr (0%)
30. mar. 20262.573 kr
29. mar. 20262.572,57 kr77,22 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret