Gå til hovedindhold

Boligcenter Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288310019
Pris fra 4.399 krtil 5.649 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.250 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.109 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4399 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl
-19%4.399 kr
Før 5.428 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne moderne box spring seng kombinerer enkle linjer med funktionel elegance og er et perfekt valg til dit soveværelse. Dens minimalistiske design afspejler moderne stil og tiltrækker dem, der elsker enkel sophistication i deres indretning. Den virker imødekommende og balancerer det visuelt uden at gå på kompromis med stilen - ideel for dem, der vil opgradere deres soveværelse uden at gå på kompromis med en god nats søvn. Elegant konstruktion: Sengen er lavet af premium materialer, der balancerer stil og funktion. Fløjlssoverfladen giver et luksuriøst touch og en blød, indbydende fornemmelse, der passer perfekt sammen med den medium faste madras - ideel til alle sovepositioner.Robust ramme: Rammen er lavet af konstrueret træ, som er kendt for sin pålidelige støtte og holdbarhed. Sammen med sengegavlen i solid fyrretræ sikrer den stabilitet, samtidig med at det ser godt ud i dit soveværelse.Adaptiv sengegavl: Tilpas din komfort med den justerbare sengegavl, der har to højdeindstillinger. Det gør det muligt at tilpasse sengen til dine behov for komfort og tilføjer en ekstra dimension af fleksibilitet.Pocketed coil system: Madrassen har individuelt indpakkede fjedre, der giver fantastisk tilpasning og isolering af bevægelser, så du kan få en søvn uden forstyrrelser.Nem montering: Monteringen er simpel og kræver to personer med en skruetrækker. Følg de medfølgende instruktioner og undgå slibende rengøringsmidler for at sikre, at sengen forbliver smuk og holdbar. Farve: LysegråMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 143 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Dobbeltseng (140 cm x 200 cm eller 55" x 79")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed s...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 78.47g
EAN: 8721288310019
Varenr.: 1686071
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl
-19%4.420 kr
Før 5.448 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne moderne box spring seng kombinerer enkle linjer med funktionel elegance og er et perfekt valg til dit soveværelse. Dens minimalistiske design afspejler moderne stil og tiltrækker dem, der elsker enkel sophistication i deres indretning. Den virker imødekommende og balancerer det visuelt uden at gå på kompromis med stilen - ideel for dem, der vil opgradere deres soveværelse uden at gå på kompromis med en god nats søvn. Elegant konstruktion: Sengen er lavet af premium materialer, der balancerer stil og funktion. Fløjlssoverfladen giver et luksuriøst touch og en blød, indbydende fornemmelse, der passer perfekt sammen med den medium faste madras - ideel til alle sovepositioner.Robust ramme: Rammen er lavet af konstrueret træ, som er kendt for sin pålidelige støtte og holdbarhed. Sammen med sengegavlen i solid fyrretræ sikrer den stabilitet, samtidig med at det ser godt ud i dit soveværelse.Adaptiv sengegavl: Tilpas din komfort med den justerbare sengegavl, der har to højdeindstillinger. Det gør det muligt at tilpasse sengen til dine behov for komfort og tilføjer en ekstra dimension af fleksibilitet.Pocketed coil system: Madrassen har individuelt indpakkede fjedre, der giver fantastisk tilpasning og isolering af bevægelser, så du kan få en søvn uden forstyrrelser.Nem montering: Monteringen er simpel og kræver to personer med en skruetrækker. Følg de medfølgende instruktioner og undgå slibende rengøringsmidler for at sikre, at sengen forbliver smuk og holdbar. Farve: LysegråMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 143 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Dobbeltseng (140 cm x 200 cm eller 55" x 79")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1x Seng: 203 x 93 x 35 cm (LxWxH)1x Madras: 200 x 90 x 20 cm (LxWxH)1x Madras topper: 200 x 90 x 5 cm (LxWxH)1x Hovedgærde2x Hovedgærde ører: 16 x 4 x 80 cm (LxWxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 78.47g
EAN: 8721288310019
Varenr.: 1686071
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl
-19%4.420 kr
Før 5.448 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 78.47g
EAN: 8721288310019
Varenr.: 1686071
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Fløjl
4.733,3 kr
Til butik
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl
-10%5.649 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
2Livera DK4.420 kr4.489 krKøb
3Vivas DK4.420 kr4.489 krKøb
4DesignShoppen4.733,3 kr4.733,3 krKøb
5BoligRetning5.649 kr5.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl i 45 dage. Laveste pris i perioden er 4.109 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 4.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.327 kr.

Den nuværende pris på 4.399 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Box Spring Seng Med Hovedgærde Lysegrå 140 X 200 Cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20264.399 kr100 kr (2%)
10. maj 20264.499 kr200 kr (5%)
5. maj 20264.299 kr190 kr (5%)
20. apr. 20264.109 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret