Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288308825
Pris fra 4.299 krtil 4.590 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 291 kr (6% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4299 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Boks-madrasseng med madras Sort 140 x 200 cm Stof
-20%4.299 kr
Før 5.364 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Boks-madrasseng med madras Sort 140 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne Madras blander stil og komfort, så dit soveværelse bliver et tilflugtssted. Med sine rene linjer og enkle design er den perfekt til dem, der elsker moderne indretning. Den justerbare højde på sengegavlen gør, at du kan tilpasse den til dine egne præferencer og pladsen. Den leverer et godt mix af blødhed og fasthed med sin medium madras, så du får en velfortjent søvn. Justerbar sengegavl: Denne seng har en sengegavl med to justerbare højder. Du kan tilpasse den efter din egen stil eller rummets indretning, så den kan passe til forskellige madrasstørrelser. Justerbarheden gør, at du kan skabe et unikt look, der blander funktionalitet og æstetik i dit soveværelse.Fast men komfortabel madras: Oplev ultimativ komfort med en medium-fast madras lavet af polyester og lommefjedre. Den giver den rigtige balance mellem støtte og blødhed, former sig efter kroppen og mindsker bevægelsesoverførsel, så du kan få rolig søvn.Solid støtte: Bygget på en træramme med lameller, giver denne Madras stabil støtte. Den sikrer, at madrassen er godt ventileret og forlænger dens levetid, og den er både pålidelig og passer flot ind i det moderne design.Elegant guldben: Sengens ben er lavet af træ og er i en flot guld farve. De komplementerer sengens stil og giver et strejf af elegance, samtidig med at de sikrer god støtte.Nem pleje: Hold din seng pæn med minimal vedligeholdelse. Støv den jævnligt med en blød klud for at beskytte overfladen og brug ikke slibende rengøringsmidler. Dette sikrer lang holdbarhed og bevarer den flotte overflade. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: SortMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 143.5 x 34 CM (L x B x H)Madras størrelse: Dobbeltseng (140 cm x 200 cm eller 55" x 79")Har spi...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 74.77g
EAN: 8721288308825
Varenr.: 1685993
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Boks-madrasseng med madras Sort 140 x 200 cm Stof
-20%4.319 kr
Før 5.384 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Boks-madrasseng med madras Sort 140 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne Madras blander stil og komfort, så dit soveværelse bliver et tilflugtssted. Med sine rene linjer og enkle design er den perfekt til dem, der elsker moderne indretning. Den justerbare højde på sengegavlen gør, at du kan tilpasse den til dine egne præferencer og pladsen. Den leverer et godt mix af blødhed og fasthed med sin medium madras, så du får en velfortjent søvn. Justerbar sengegavl: Denne seng har en sengegavl med to justerbare højder. Du kan tilpasse den efter din egen stil eller rummets indretning, så den kan passe til forskellige madrasstørrelser. Justerbarheden gør, at du kan skabe et unikt look, der blander funktionalitet og æstetik i dit soveværelse.Fast men komfortabel madras: Oplev ultimativ komfort med en medium-fast madras lavet af polyester og lommefjedre. Den giver den rigtige balance mellem støtte og blødhed, former sig efter kroppen og mindsker bevægelsesoverførsel, så du kan få rolig søvn.Solid støtte: Bygget på en træramme med lameller, giver denne Madras stabil støtte. Den sikrer, at madrassen er godt ventileret og forlænger dens levetid, og den er både pålidelig og passer flot ind i det moderne design.Elegant guldben: Sengens ben er lavet af træ og er i en flot guld farve. De komplementerer sengens stil og giver et strejf af elegance, samtidig med at de sikrer god støtte.Nem pleje: Hold din seng pæn med minimal vedligeholdelse. Støv den jævnligt med en blød klud for at beskytte overfladen og brug ikke slibende rengøringsmidler. Dette sikrer lang holdbarhed og bevarer den flotte overflade. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: SortMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 143.5 x 34 CM (L x B x H)Madras størrelse: Dobbeltseng (140 cm x 200 cm eller 55" x 79")Har spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2ModerneHøjdejusterbarSlidstærkmed madrasMadrasmateriale: SkumForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1x Sengebund1x Madras1x Topmadras1x Hovedgærde med ører...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 74.77g
EAN: 8721288308825
Varenr.: 1685993
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Boks-madrasseng med madras Sort 140 x 200 cm Stof
-20%4.319 kr
Før 5.384 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Boks-madrasseng med madras Sort 140 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 74.77g
EAN: 8721288308825
Varenr.: 1685993
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof
4.590 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK4.299 kr4.299 krKøb
2Livera DK4.319 kr4.388 krKøb
3Vivas DK4.319 kr4.388 krKøb
4DesignShoppen4.590 kr4.590 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof i 138 dage. Laveste pris i perioden er 3.999 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 4.590 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.413 kr.

Den nuværende pris på 4.299 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Sort 140 x 200 cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20264.299 kr291 kr (6%)
6. apr. 20264.590 kr1,13 kr (0%)
3. apr. 20264.588,87 kr14,3 kr (0%)
2. apr. 20264.574,57 kr9,57 kr (0%)
1. apr. 20264.565 kr82 kr (2%)
30. mar. 20264.483 kr
29. mar. 20264.483,05 kr78,65 kr (2%)
28. mar. 20264.404,4 kr7,6 kr (0%)
25. mar. 20264.412 kr
22. mar. 20264.411,55 kr412,55 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret