Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288331847
Pris fra 3.999 krtil 4.332,9 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 333,9 kr (8% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.509 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3999 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Sort 120 x 200 cm Stof
-22%3.999 kr
Før 5.142 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Sort 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne Madras seng blander stil og funktionalitet, så den passer til ethvert soveværelse. Den er designet til optimal komfort og holdbarhed, med en sengegavl, hvor højden kan justeres, og en medium-fast madras, der giver god støtte uanset hvordan du sover. Stofmateriale: Sengen er indhyllet i lækkert stof, der gør den luksuøst at se på og blød mod huden. Det åndbare materiale sikrer god luftcirkulation, så du kan sove køligt og komfortabelt hele året.Skumfyld: Med lommesystemet og skumfyld giver sengen ultimativ støtte og isolering for bevægelser. Det sikrer, at sengen er både komfortabel og holdbar, perfekt til dem, der prioriterer uafbrudt søvn.Konstrueret træramme: Den er lavet af konstrueret træ, der giver stabilitet uden at miste stilen. Det stærke materiale sikrer holdbarhed, mens det holder et slankt, moderne look, ideelt til et hver soveværelse.Justerbare funktioner: Sengegavlen har to højdeindstillinger, så du kan tilpasse sengens udseende og passe til madrassen. Det er en super god funktion, der passer til forskellige rum og brugere.Vedligeholdelse og pleje: Du skal være to med en skruetrækker for at montere den, så den er nem at sætte op. For at holde den pæn, skal du bare tørre stoffet af for støv. Regelmæssig pleje gør den holdbar, så den ser godt ud i mange år. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: SortMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 120 x 128 cm (L x B x H)Madras størrelse: Lille dobbeltseng (120 cm x 200 cm eller 47" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighedermed madrasMadrasmateriale: SkumForsamling krævet: JaLeverin...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 64.5g
EAN: 8721288331847
Varenr.: 1600267
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Sort 120 x 200 cm Stof
-22%4.020 kr
Før 5.162 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Sort 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne Madras seng blander stil og funktionalitet, så den passer til ethvert soveværelse. Den er designet til optimal komfort og holdbarhed, med en sengegavl, hvor højden kan justeres, og en medium-fast madras, der giver god støtte uanset hvordan du sover. Stofmateriale: Sengen er indhyllet i lækkert stof, der gør den luksuøst at se på og blød mod huden. Det åndbare materiale sikrer god luftcirkulation, så du kan sove køligt og komfortabelt hele året.Skumfyld: Med lommesystemet og skumfyld giver sengen ultimativ støtte og isolering for bevægelser. Det sikrer, at sengen er både komfortabel og holdbar, perfekt til dem, der prioriterer uafbrudt søvn.Konstrueret træramme: Den er lavet af konstrueret træ, der giver stabilitet uden at miste stilen. Det stærke materiale sikrer holdbarhed, mens det holder et slankt, moderne look, ideelt til et hver soveværelse.Justerbare funktioner: Sengegavlen har to højdeindstillinger, så du kan tilpasse sengens udseende og passe til madrassen. Det er en super god funktion, der passer til forskellige rum og brugere.Vedligeholdelse og pleje: Du skal være to med en skruetrækker for at montere den, så den er nem at sætte op. For at holde den pæn, skal du bare tørre stoffet af for støv. Regelmæssig pleje gør den holdbar, så den ser godt ud i mange år. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: SortMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 120 x 128 cm (L x B x H)Madras størrelse: Lille dobbeltseng (120 cm x 200 cm eller 47" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighedermed madrasMadrasmateriale: SkumForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 203 x 120 x 35 cm (LxBxH)1 x Hovedgavl: 120 x 16 x 118/128 cm (LxBxH)1 x Madras: 200 x 120 x 20 cm (LxBxH)1 x Madrasbetræk: 200 x 120 x 5 cm (LxBxH)1 x Bænk: 70 x 30 x 30 cm (LxBxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 120 x 200 cm
Vægt: 64.5g
EAN: 8721288331847
Varenr.: 1600267
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Sort 120 x 200 cm Stof
-22%4.020 kr
Før 5.162 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Sort 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 120 x 200 cm
Vægt: 64.5g
EAN: 8721288331847
Varenr.: 1600267
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof
4.332,9 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
2Livera DK4.020 kr4.089 krKøb
3Vivas DK4.020 kr4.089 krKøb
4DesignShoppen4.332,9 kr4.332,9 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof i 44 dage. Laveste pris i perioden er 3.509 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 4.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.869 kr.

Den nuværende pris på 3.999 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Sort 120 x 200 cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.999 kr100 kr (2%)
23. maj 20264.099 kr590 kr (17%)
20. apr. 20263.509 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret