Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288304780
Pris fra 3.799 krtil 4.167 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 368 kr (9% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3799 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lyserød 200 x 180 cm Fløjl
-28%3.799 kr
Før 5.244 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lyserød 200 x 180 cm Fløjl billede

Produktinformation

Den moderne Madras seng tilfører et stilfuldt præg til hver soveværelse med sit enkle design og rene linjer. Den er lavet til at kombinere comfort med stil og passer perfekt til dem, der elsker moderne elegance. Dens enkle look fungerer godt med en række indretninger, så den er et fleksibelt valg til ethvert rum. Ideel til både enkeltpersoner og par, sikrer den rolige nætter i en lækker atmosfære. Kvalitetsmaterialer: Sengen er lavet med en blanding af konstrueret træ og massivt fyrretræ for lang holdbarhed. Disse materialer giver et stabilt fundament og et stilrent udseende, så sengen nemt passer ind i moderne hjem.Justerbar sengegavl: Sengegavlen har justerbare højder, der gør det nemt for brugeren at tilpasse den. Det tilføjer flair, og opfylder også forskellige ergonomiske behov, så hvert setup bliver personligt.Madrassens komfort: Den medium-faste madras med lommefjedre og skum giver perfekt balance mellem blødhed og støtte. Den forbedrer hvilekvaliteten ved at give fremragende bevægelsesisolering og trykaflastning.Stilfulde ben: Sengen har solide stolpeben med en slank sort finish, som sikrer pålidelig støtte og holder stilen i tråd med sengens design. Dette gør det nemmere at rengøre og forbedrer luftstrømmen.Åndbar overflade: Den polyester, som madrassen er lavet af, holder overfladen åndbar, så temperaturen reguleres, hvilket giver en køligere søvn. Det sikrer, at brugerne får den hvile, de har brug for. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: LyserødMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 203 x 180 x 88 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Super king seng (180 cm x 200 cm eller 71" x 79")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 74.35g
EAN: 8721288304780
Varenr.: 1685679
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lyserød 200 x 180 cm Fløjl
-27%3.819 kr
Før 5.264 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lyserød 200 x 180 cm Fløjl billede

Produktinformation

Den moderne Madras seng tilfører et stilfuldt præg til hver soveværelse med sit enkle design og rene linjer. Den er lavet til at kombinere comfort med stil og passer perfekt til dem, der elsker moderne elegance. Dens enkle look fungerer godt med en række indretninger, så den er et fleksibelt valg til ethvert rum. Ideel til både enkeltpersoner og par, sikrer den rolige nætter i en lækker atmosfære. Kvalitetsmaterialer: Sengen er lavet med en blanding af konstrueret træ og massivt fyrretræ for lang holdbarhed. Disse materialer giver et stabilt fundament og et stilrent udseende, så sengen nemt passer ind i moderne hjem.Justerbar sengegavl: Sengegavlen har justerbare højder, der gør det nemt for brugeren at tilpasse den. Det tilføjer flair, og opfylder også forskellige ergonomiske behov, så hvert setup bliver personligt.Madrassens komfort: Den medium-faste madras med lommefjedre og skum giver perfekt balance mellem blødhed og støtte. Den forbedrer hvilekvaliteten ved at give fremragende bevægelsesisolering og trykaflastning.Stilfulde ben: Sengen har solide stolpeben med en slank sort finish, som sikrer pålidelig støtte og holder stilen i tråd med sengens design. Dette gør det nemmere at rengøre og forbedrer luftstrømmen.Åndbar overflade: Den polyester, som madrassen er lavet af, holder overfladen åndbar, så temperaturen reguleres, hvilket giver en køligere søvn. Det sikrer, at brugerne får den hvile, de har brug for. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: LyserødMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 203 x 180 x 88 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Super king seng (180 cm x 200 cm eller 71" x 79")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Senge ramme: 203 x 80 x 25 cm (L x B x H)1 x Madras: 200 x 80 x 20 cm (L x B x H)1 x Madras topper: 200 x 80 x 5 cm (L x B x H)1 x Hovedgærde2 x Hovedgærde øre: 40 x 16 x 4 cm (L x B x H)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 180 x 200 cm
Vægt: 74.35g
EAN: 8721288304780
Varenr.: 1685679
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lyserød 200 x 180 cm Fløjl
-27%3.819 kr
Før 5.264 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lyserød 200 x 180 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 180 x 200 cm
Vægt: 74.35g
EAN: 8721288304780
Varenr.: 1685679
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl
4.167 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
2Livera DK3.819 kr3.888 krKøb
3Vivas DK3.819 kr3.888 krKøb
4DesignShoppen4.167 kr4.167 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl i 121 dage. Laveste pris i perioden er 3.799 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 4.009 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.901 kr.

Den nuværende pris på 3.799 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Lyserød 200 x 180 cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20263.799 kr100 kr (3%)
15. maj 20263.899 kr100 kr (3%)
14. maj 20263.799 kr100 kr (3%)
5. maj 20263.899 kr110 kr (3%)
4. feb. 20264.009 kr10 kr (0%)
2. feb. 20263.999 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret