Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721158206534
Pris fra 2.999 krtil 3.194,62 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 195,62 kr (6% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.899 kr 5. maj

Sammenlign priser på Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2999 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Creme 120 x 200 cm Stof
-26%2.999 kr
Før 4.028 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Creme 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne boksmadrasseng stråler af elegance med sit enkle og stilrene design, perfekt til ethvert moderne soveværelse. Den funktionelle ramme giver god støtte og er samtidig flot at se på. Uanset om du læser eller sover, byder denne seng på en god kombination af skønhed og praktisk funktion. Premium materialer: Betrukket med stof giver denne seng en åndbar overflade for bedre komfort og temperaturregulering. Den konstruerede træramme sikrer stabilitet og holdbarhed, hvilket gør den til et solidt valg til langvarig brug. Massivt fyrretræ giver ekstra styrke.Justerbare funktioner: Den manuelle sengegavl kan justeres i højden i to niveauer, så den passer til forskellige behov og stilarter. Sengen giver god hovedstøtte og tilpasser sig diverse søvnvaner, mens den glider ind i den moderne stil.Madrassens innovation: Udstyret med en skumfyldt madras og lommefjedre, der giver enestående tilpasning og bevægelsesisolering. Den medium faste madras rammer den rette balance mellem komfort og støtte, som er god for alle sovestillinger og forbedrer den samlede søvnkvalitet.Moderne stil: Med et slankt, rektangulært design passer denne seng perfekt til moderne indretninger. Dens enkle, men stilfulde udseende tilfører skønhed til ethvert soveværelse og gør den til et flot midtpunkt i dit rum.Nem pleje og vedligeholdelse: Montering kræver to personer og en skruetrækker. Når sengen er sat op, er det nemt at vedligeholde den, og det kræver kun almindelig rengøring. De slidstærke materialer modstår slitage, så sengen bevarer sit flotte udseende i mange år. Farve: CremeMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 120 x 88 cm (L x B x H)Madras størrelse: Lille dobbeltseng (120 cm x 200 cm eller 47" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal menne...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 53.7g
EAN: 8721158206534
Varenr.: 1618919
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Creme 120 x 200 cm Stof
-25%3.020 kr
Før 4.048 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Creme 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne boksmadrasseng stråler af elegance med sit enkle og stilrene design, perfekt til ethvert moderne soveværelse. Den funktionelle ramme giver god støtte og er samtidig flot at se på. Uanset om du læser eller sover, byder denne seng på en god kombination af skønhed og praktisk funktion. Premium materialer: Betrukket med stof giver denne seng en åndbar overflade for bedre komfort og temperaturregulering. Den konstruerede træramme sikrer stabilitet og holdbarhed, hvilket gør den til et solidt valg til langvarig brug. Massivt fyrretræ giver ekstra styrke.Justerbare funktioner: Den manuelle sengegavl kan justeres i højden i to niveauer, så den passer til forskellige behov og stilarter. Sengen giver god hovedstøtte og tilpasser sig diverse søvnvaner, mens den glider ind i den moderne stil.Madrassens innovation: Udstyret med en skumfyldt madras og lommefjedre, der giver enestående tilpasning og bevægelsesisolering. Den medium faste madras rammer den rette balance mellem komfort og støtte, som er god for alle sovestillinger og forbedrer den samlede søvnkvalitet.Moderne stil: Med et slankt, rektangulært design passer denne seng perfekt til moderne indretninger. Dens enkle, men stilfulde udseende tilfører skønhed til ethvert soveværelse og gør den til et flot midtpunkt i dit rum.Nem pleje og vedligeholdelse: Montering kræver to personer og en skruetrækker. Når sengen er sat op, er det nemt at vedligeholde den, og det kræver kun almindelig rengøring. De slidstærke materialer modstår slitage, så sengen bevarer sit flotte udseende i mange år. Farve: CremeMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 120 x 88 cm (L x B x H)Madras størrelse: Lille dobbeltseng (120 cm x 200 cm eller 47" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighedermed madrasMadrasmateriale: SkumForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 203 x 123 x 25 cm (LxWxH)1 x Hovedgærde: 100 x 7 x 78/88 cm (LxWxH)1 x Madras: 200 x 120 x 20 cm (LxWxH)1 x Madras Topper: 200 x 120 x 5 cm (LxWxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 120 x 200 cm
Vægt: 53.7g
EAN: 8721158206534
Varenr.: 1618919
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Creme 120 x 200 cm Stof
-25%3.020 kr
Før 4.048 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Creme 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 120 x 200 cm
Vægt: 53.7g
EAN: 8721158206534
Varenr.: 1618919
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof
3.194,62 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
2Livera DK3.020 kr3.089 krKøb
3Vivas DK3.020 kr3.089 krKøb
4DesignShoppen3.194,62 kr3.194,62 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof i 120 dage. Laveste pris i perioden er 2.899 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.925 kr.

Den nuværende pris på 2.999 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Creme 120 x 200 cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.999 kr80 kr (3%)
27. maj 20262.919 kr20 kr (1%)
5. maj 20262.899 kr10 kr (0%)
4. feb. 20262.909 kr10 kr (0%)
3. feb. 20262.899 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret