Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721158903242
Pris fra 1.049 krtil 1.134 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 85 kr (7% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.039,72 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1049 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengestel Creme 160 x 200 cm Corduroy stof
-14%1.049 kr
Før 1.213 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel Creme 160 x 200 cm Corduroy stof billede

Produktinformation

Denne moderne sengestel er den perfekte blanding af stil og funktionalitet, så den er et must-have i ethvert trendy soveværelse. Med sine slanke linjer og stilfulde matte finish ser den både godt ud og er af høj kvalitet. Den passer ind i mange forskellige indretningsstile, uanset om du går efter en minimalistisk eller luksuriøs vibe. Hvis du vil have en stilfuld, men praktisk sengeramme, kan denne sengestel give dit soveområde et løft med sin enkle elegance og holdbare design. Materialer: Denne moderne sengestel er lavet af robust konstrueret træ for maksimal stabilitet. Den glatte matte finish tilføjer et stilfuldt touch, der passer til enhver moderne smag. Cordfløjlselementer kombinerer elegance med holdbarhed, så den holder til daglig brug.Inkluderede komponenter: Rammen har en stærk lamelbund, som giver masser af støtte til din madras. De solide lameller sikrer, at du får roligere nætter. Plus, de stærke ben giver et stabilt fundament, så du kan sove trygt.Funktioner / Funktion / Design: Designet til nem montering, du skal bare bruge en skruetrækker for at sætte den op. Dens enkle stil er praktisk, mens den stadig ser godt ud. Den matte finish hindrer lysrefleksioner, så den passer perfekt ind i ethvert rum uden at tage alt opmærksomheden.Anbefalede anvendelser: Perfekt til moderne soveværelser i bylejligheder eller moderne hjem, denne sengestel er til voksne, der vil have lidt stil sammen med deres komfort. Designet passer godt til både små og store rum, ideelt til dem, der søger en kombination af elegance og funktionalitet.Pasning & vedligeholdelse: Hold din seng pæn ved at følge monteringsvejledningen og tjekke støvskruer med jævne mellemrum. Brug ikke hårde rengøringsmidler, der kan beskadige finishen, og gå efter milde metoder for at hjælpe den med at holde længere og se godt ud. Farve: CremeMateriale: Corduroy stofRammemateriale: Konst...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 25.55g
EAN: 8721158903242
Varenr.: 1583936
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengestel Creme 160 x 200 cm Corduroy stof
-13%1.069 kr
Før 1.233 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel Creme 160 x 200 cm Corduroy stof billede

Produktinformation

Denne moderne sengestel er den perfekte blanding af stil og funktionalitet, så den er et must-have i ethvert trendy soveværelse. Med sine slanke linjer og stilfulde matte finish ser den både godt ud og er af høj kvalitet. Den passer ind i mange forskellige indretningsstile, uanset om du går efter en minimalistisk eller luksuriøs vibe. Hvis du vil have en stilfuld, men praktisk sengeramme, kan denne sengestel give dit soveområde et løft med sin enkle elegance og holdbare design. Materialer: Denne moderne sengestel er lavet af robust konstrueret træ for maksimal stabilitet. Den glatte matte finish tilføjer et stilfuldt touch, der passer til enhver moderne smag. Cordfløjlselementer kombinerer elegance med holdbarhed, så den holder til daglig brug.Inkluderede komponenter: Rammen har en stærk lamelbund, som giver masser af støtte til din madras. De solide lameller sikrer, at du får roligere nætter. Plus, de stærke ben giver et stabilt fundament, så du kan sove trygt.Funktioner / Funktion / Design: Designet til nem montering, du skal bare bruge en skruetrækker for at sætte den op. Dens enkle stil er praktisk, mens den stadig ser godt ud. Den matte finish hindrer lysrefleksioner, så den passer perfekt ind i ethvert rum uden at tage alt opmærksomheden.Anbefalede anvendelser: Perfekt til moderne soveværelser i bylejligheder eller moderne hjem, denne sengestel er til voksne, der vil have lidt stil sammen med deres komfort. Designet passer godt til både små og store rum, ideelt til dem, der søger en kombination af elegance og funktionalitet.Pasning & vedligeholdelse: Hold din seng pæn ved at følge monteringsvejledningen og tjekke støvskruer med jævne mellemrum. Brug ikke hårde rengøringsmidler, der kan beskadige finishen, og gå efter milde metoder for at hjælpe den med at holde længere og se godt ud. Farve: CremeMateriale: Corduroy stofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 163 x 35 CM (L x B x H)Madras størrelse: King seng (160 cm x 200 cm eller 63" x 79")Har spiret ramme: JaSimplistiskSlidstærkNem at samleForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 160 x 200 cm
Vægt: 25.55g
EAN: 8721158903242
Varenr.: 1583936
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sengestel Creme 160 x 200 cm Corduroy stof
-13%1.069 kr
Før 1.233 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel Creme 160 x 200 cm Corduroy stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 160 x 200 cm
Vægt: 25.55g
EAN: 8721158903242
Varenr.: 1583936
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof
1.134 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
2Livera DK1.069 kr1.138 krKøb
3Vivas DK1.069 kr1.138 krKøb
4DesignShoppen1.134 kr1.134 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof i 147 dage. Laveste pris i perioden er 969 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 1.134 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.061 kr.

Den nuværende pris på 1.049 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Box spring seng Cremefarvet 160 x 200 cm Velourstof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.049 kr85 kr (7%)
25. apr. 20261.134 kr
20. apr. 20261.133,99 kr33,99 kr (3%)
6. apr. 20261.100 kr5 kr (0%)
1. apr. 20261.105 kr
30. mar. 20261.105,39 kr65,39 kr (6%)
25. mar. 20261.040 kr
16. mar. 20261.039,72 kr9,28 kr (1%)
22. jan. 20261.049 kr80 kr (8%)
20. jan. 2026969 kr80 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret