Gå til hovedindhold

Bosch Professional Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri

Bosch ProfessionalRedskaberSelvslibende knivProfessionelle håndværkereEAN: 3165140607414

Bosch GUS 12V-300 Professional Universalsaks med 12V batteri. Skærer materialer op til 11mm tykkelse inkl. PVC, tæpper, karton, læder og stof. Læs mere

Pris fra 959 krtil 1.505 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 546 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 935 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 959 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri
959 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri
1.004 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GUS 12V-300 Akku-universalsaks - 06019B2901
1.050 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AKKUUNIVERSALSAKS GUS 12V-300SOLO CARDBOARD - SOLO
1.098 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, udenbatteri
1.099 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch universalsaks 12volt professional u.batteri
1.489 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional u.batteri
1.505 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl959 kr959 krKøb
2LavprisVærktøj1.004 kr1.004 krKøb
3Homeshop DK1.050 kr1.050 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.098 kr1.098 krKøb
5Greenline1.099 kr1.099 krKøb
6LavprisVVS1.489 kr1.489 krKøb
7BilligVVS DK1.505 kr1.505 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GUS 12V-300 Professional Universalsaks

Bosch Professional

Bosch GUS 12V-300 Professional Universalsaks med 12V batteri. Skærer materialer op til 11mm tykkelse inkl. PVC, tæpper, karton, læder og stof.

• universalsaks
• pladesaks
• batterisaks
• bosch saks
• 12v saks
• professionel saks
• akku saks
• Professionelle håndværkere
• Selvslibende kniv

Beskrivelse

Bosch GUS 12V-300 Professional Universalsaks er den hurtigste universalsaks til professionelle anvendelsesformål. Værktøjet er alsidigt ved skæring af forskellige fleksible og bløde materialer op til 11 mm tykkelse såsom PVC, tæpper, karton, læder og stof. Hurtig fremdrift i arbejde via perfekt afstemt tomgangsomdrejningstal i bløde og fleksible materialer. Den selvslibende kniv "Autosharp" sikrer perfekt skæreydelse. Snitydelse op til 300 meter (PVC 4 mm) per akku-opladning (2,0 Ah). Bosch elektronisk cellebeskyttelse (ECP) beskytter akkuen mod overbelastning, overophedning og dybafladning. Praktisk batteriladetilstandsindikator giver til enhver tid information om de resterende energireserver. Kompatibel med alle Bosch Professional 12V batterier og ladere.

Specifikationer

vægt:1,51 kg
leverandør_nr:06019B2901
snitydelse_pvc:300 m per opladning
batterispænding:12V
max_skæretykkelse:11 mm
særlige_funktioner:Selvslibende kniv Autosharp, ECP cellebeskyttelse
kompatible_batterier:Alle Bosch Professional 12V
materiale_anvendelse:PVC, tæpper, karton, læder, stof

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor tykt materiale kan saksen skære?

Bosch GUS 12V-300 kan skære materialer op til 11 mm tykkelse, herunder PVC, tæpper, karton, læder og stof.

Hvor langt kan jeg skære på én batteriopladning?

Med et 2,0 Ah batteri kan du skære op til 300 meter i 4 mm PVC på én opladning.

Er batteriet inkluderet?

Nej, batteriet medfølger ikke og skal købes separat. Værktøjet er kompatibelt med alle Bosch Professional 12V batterier.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri

PriceData har fulgt prisen på Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri i 112 dage. Laveste pris i perioden er 920 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.050 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 993 kr.

Den nuværende pris på 959 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Bosch universalsaks GUS 12V-300 professional, uden batteri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026959 kr45 kr (4%)
11. maj 20261.004 kr45 kr (5%)
9. maj 2026959 kr91 kr (9%)
8. maj 20261.050 kr46 kr (5%)
7. maj 20261.004 kr46 kr (4%)
2. maj 20261.050 kr66 kr (7%)
1. maj 2026984 kr66 kr (6%)
30. apr. 20261.050 kr46 kr (5%)
4. apr. 20261.004 kr40 kr (4%)
3. apr. 2026964 kr29 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret