Gå til hovedindhold

Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167

BoschRedskaberEAN: 3165140533621
Pris fra 159 krtil 210 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 132 kr 24. maj

Sammenlign priser på Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 159 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch RTec Speed Mejsel SDS-max
159 kr
Til butik
Bosch RTec Speed Mejsel SDS-max billede

Produktinformation

Bosch RTec Speed - Mejsel - punkt - SDS-max - længde: 400 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Artikel nr.: 2608690167
EAN: 3165140533621
Varenr.: 995079820
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Spidsmejsel RTec Speed, SDS max
207 kr
Til butik
Bosch Spidsmejsel RTec Speed, SDS max billede

Produktinformation

SDS max RTec Speed spidsmejslen er ideel til præcisionsopgaver i beton helt uden arbejdsafbrydelser og med mindre fastklemning end med standardspidsmejsler. Det selvslibende snoede skær giver et bredere materialeudtag og en mere jævn arbejdsgang. Mejslen er beregnet til brug i beton og mursten til opgaver såsom falsnings-, nedbrydnings- og tilpasningsarbejde samt renovering af fuger og rydning af forstærkninger. Det patenterede RTec-element leverer en højere hastighed for fjernelse af materiale end standardspidsmejsler gør. Den er kompatibel med SDS max skaftsystemer. Selvslibende RTec Speed spidsmejsel med 30 % højere hastighed for fjernelse af materiale SDS max RTec Speed spidsmejsel er ideel til præcisionsopgaver i beton...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch
Kategori: Bor bits
Artikel nr.: 2608690167
EAN: 3165140533621
Varenr.: 2525733
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167
210 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK159 kr159 krKøb
2Proshop DK207 kr246 krKøb
3Homeshop DK210 kr210 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167

PriceData har fulgt prisen på Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 121 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 138 kr.

Den nuværende pris på 159 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Bosch Spidsmejsel 400mm SDS-MAX R-tec Speed - 2608690167 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026159 kr27 kr (20%)
24. maj 2026132 kr27 kr (17%)
18. maj 2026159 kr27 kr (20%)
17. maj 2026132 kr27 kr (17%)
13. maj 2026159 kr27 kr (20%)
11. maj 2026132 kr8 kr (6%)
8. maj 2026140 kr8 kr (6%)
18. apr. 2026132 kr12 kr (8%)
17. apr. 2026144 kr1 kr (1%)
10. apr. 2026143 kr6 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret