Gå til hovedindhold

Bosch Group Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort

Bosch GroupOvneEAN: 4242005322688
Pris fra 4.769 krtil 5.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.050 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.621 kr 20. maj

Sammenlign priser på Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4769 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort
4.769 kr
Til butik
Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch
Kategori: Mikrobølgeovn
Farve: 5
Artikel nr.: BFR7221B1
EAN: 4242005322688
Varenr.: 10333452
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch Serie | 8 Mikrobølgeovn Til indbygning 900W 21liter Sort
4.969 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch BFR7221B1 Serie 8 mikrobølgeovn, sort
5.197 kr
Til butik
Bosch BFR7221B1 Serie 8 mikrobølgeovn, sort billede

Produktinformation

Kompakt 38 cm høj mikrobølgeovn med inverterteknologi til kontinuerlig, konstant mikrobølgeeffekt, velegnet til gradvis opvarmning af mad. Mål H x L x B (mm): 382 x 594 x 318, TFT-berøringsskærm - Bring din mad til live. Den innovative digitale kontrolring gør madlavningen nemmere end nogensinde. Ved at dreje på ringen, der er indgraveret i glasoverfladen, kan du justere alle ovnens indstillinger med bare én finger. TFT-berøringsskærmen med høj opløsning og de integrerede knapper, der kan vælges direkte, understøtter betjeningen. Klare, levende billeder og informationstekster inde i kontrolringen hjælper dig hele tiden med at navigere gennem programindstillingerne. På den måde bevarer du fuld kontrol over apparatets funktioner. AutoPilot 7 - Automatisk madlavning gjort let. AutoPilot 7 giver dig mulighed for at tilberede det perfekte måltid. Sæt maden ind i ovnen, og vælg det passende automatiske program - 7 i alt - på ovnens display. Tilføj madens vægt, og tryk på "Start". AutoPilot vælger derefter ovnfunktion, temperatur og tilberedningstid. Den slukker endda for ovnprogrammet, når tilberedningen nærmer sig sin afslutning. Nogle AutoPilot-retter kræver, at lågen forbliver på under tilberedningen, hvilket også holder ovnens inderside ren. Madlavning kunne ikke være enklere. Microwave Boost power-funktion - Opvarm maden med en enkelt knap. Er du ikke sikker på, hvilket mikrobølgeeffektniveau du skal vælge? Indtast den anbefalede varmeeffekt til din mad i watt. Disse oplysninger står på de fleste færdigretters emballage. Det højeste effektniveau angives med Boost power-funktionen. Rengøringshjælp - Nem hurtig rengøring, Hvis din mikroovn er lidt snavset, og du gerne vil rengøre den hurtigt: Tilsæt lidt opvaskemiddel og en ske til en kop vand. Start rengøringsprogrammet, og lad mikrobølgeovnen klare resten. Det miljøvenlige rengøringssystem opbløder eventuelle madrester i ovnen, og så kan du forsigtigt tørre ovnen ren. Digital kontrolring - Intuitiv møder digital. Den, digitale, kontrolring gør det nemmere og mere innovativt at bruge din ovn. I stedet for drejeknapper kan ovnens indstillinger justeres intuitivt direkte fra kontrolpanelet ved hjælp af pegefingeren. Du skal blot lade fingeren glide langs den indgraverede ring på kontrolpanelet og bekræfte den ønskede indstilling med fingerspidsen. Quick Start - nem opsætning, Quick Start-knappen starter mikrobølgeovnen ved fuld effekt i 30 sekunder. Du behøver ikke at foretage andre valg. Hvert yderligere tryk øger opvarmningstiden med 30 sekunder. Inverter-magnetron - skånsom og hurtig, Vil du opvarme et måltid i mikrobølgeovnen uden at gå på kompromis med kvaliteten? Invertermodeller giver en jævn strøm på det ønskede niveau, så din mad opvarmes gradvist, og du kan nyde skånsomt tilberedt mad, Tekniske specifikationer, Effekt: 900 W, 5 effektniveauer: 90 W, 180 W, 360 W, 600 W, 900 W, Kapacitet: 21 l, Elektronisk ur med alarm- og timerfunktioner, Brugervenlige soft touch-kontroller, Automatiske AutoPilot-programmer for nem madlavning. Forudindstillede funktioner til 7 forskellige retter: 3 optøningsprogrammer og 4 tilberedningsprogrammer, Quick-start-knap: ét tryk starter 30 sekunder ved fuld effekt, hvert yderligere tryk tilføjer 30 sekunder. LED-belysning, Cleaning Assistance - hjælp til rengøring, Ovnrum i rustfrit stål, bund i glas, Intelligent inverterteknologi begrænser den maksimale effekt til 600 W ved længere tids brug. Indbygget køleventilator, Elektrisk åbningsknap, Luge: åbning til højre, Længde på netledning: 175 cm, Mål H x L x B (mm): 382 x 594 x 318, Mål på monteringsåbning H x L x B (mm): 362-382 x 560-568 x 300, Vægt: 16,8 kg, BoschBoschRegistrer dit nye husholdningsapparat på My inden for 14 dage efter købet, og få 100 dages returret. Læs mere og registrer, MyBosch-sivustolla. Effekt 900 W, Kapacitet 21 l, 7 automatiske programmer, Inverter-teknologi, Døren åbner til højre, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch
Kategori: Mikrobølgeovne
EAN: 4242005322688
Varenr.: C78447
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bosch Serie 8 BFR7221B1 indbygget mikrobølgeovn 21 l - 900 W - sort
-25%5.499 kr
Før 7.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bosch Serie 8 BFR7221B1 indbygget mikrobølgeovn 21 l - 900 W - sort
-25%5.519 kr
Før 7.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch Serie | 8 Mikrobølgeovn Til indbygning 900W 21liter Sort
5.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK4.769 kr4.968 krKøb
2CompuMail DK4.969 kr4.969 krKøb
3Teknikproffset DK5.197 kr5.276 krKøb
4Boligcenter DK5.499 kr5.499 krKøb
5Vivas DK5.519 kr5.679 krKøb
6Ultrashop5.819 kr5.819 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort

PriceData har fulgt prisen på Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort i 166 dage. Laveste pris i perioden er 4.621 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 6.609 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.143 kr.

Den nuværende pris på 4.769 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Bosch Serie | 8 BFR7221B1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 21 liter - 900 W - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.769 kr223 kr (4%)
29. maj 20264.992 kr223 kr (4%)
28. maj 20265.215 kr89 kr (2%)
26. maj 20265.126 kr263 kr (5%)
23. maj 20264.863 kr239 kr (5%)
22. maj 20264.624 kr3 kr (0%)
20. maj 20264.621 kr23 kr (0%)
19. maj 20264.644 kr21 kr (0%)
9. maj 20264.623 kr200 kr (4%)
7. maj 20264.823 kr29 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret