Gå til hovedindhold

Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100

BoschRedskaber1200W kraftig motorTræarbejde og tømrerarbejdeEAN: 3165140451628

Bosch POF 1200 AE overfræser med kraftig 1200W motor til træfræsning. Variabel hastighed, spindellås og støvudsugning for professionelle resultater. Læs mere

Pris fra 732 krtil 955 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 223 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 728 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100 og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 732 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch POF 1200 AE Dykrouter 1200W
732 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch POF 1200 AE
743 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch overfræser POF 1200 AE
761 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch Overfræser POF 1200 AE 230v
804 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bosch POF 1200 AE overfræser, 230 V
819 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch POF 1200 AE overfræser, 230 V
819 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch POF 1200AE overfræser
829 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100
830 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bosch POF 1200 AE dykfræser 1200 W
-21%839 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bosch POF 1200 AE dykfræser 1200 W
-20%859 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch POF 1200 AE Dykrouter 1200W
929 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch POF 1200 AE overfræser 230 V
955 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK732 kr732 krKøb
2Proshop DK743 kr782 krKøb
3CS MEGASTORE DK761 kr800 krKøb
4Teknikproffset DK804 kr873 krKøb
5LavprisEl819 kr819 krKøb
6LavprisVærktøj819 kr819 krKøb
7Greenline829 kr829 krKøb
8Homeshop DK830 kr830 krKøb
9Boligcenter DK839 kr839 krKøb
10Vivas DK859 kr928 krKøb
11Ultrashop929 kr929 krKøb
12BilligVVS DK955 kr955 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch POF 1200 AE

Bosch

Bosch POF 1200 AE overfræser med kraftig 1200W motor til træfræsning. Variabel hastighed, spindellås og støvudsugning for professionelle resultater.

• overfræser
• fræsemaskine
• træfræser
• bosch fræser
• træbearbejdning
• Træarbejde og tømrerarbejde
• 1200W kraftig motor

Beskrivelse

Bosch POF 1200 AE er en kraftfuld overfræser designet til præcist og kreativt træarbejde. Med en potent 1200W motor leverer den 650W afgiven effekt og variabel hastighed fra 11.000 til 28.000 omdrejninger per minut. Maskinen er udstyret med Bosch-Electronic til materialetilpasset hastighedsforvalg og praktisk spindellås for hurtig fræserskift. Den ergonomiske konstruktion med Softgrip-håndtag sikrer komfortabel betjening, mens den gennemsigtige spånbeskyttelsesskærm og mulighed for støvudsugning holder arbejdspladsen ren. Inkluderet tilbehør omfatter sugeadapter, notfræser, kopiring, spændetænger, centreringsstift, gaffelnøgle og parallelanslag. Perfekt til tømrere, snedkere og gør-det-selv entusiaster der ønsker professionelle resultater i deres træprojekter.

Specifikationer

vægt:3,4 kg
spænding:230 V
tilbehør:Sugeadapter, notfræser, kopiring, spændetænger, centreringsstift, gaffelnøgle, parallelanslag
funktioner:Variabel hastighed, spindellås, støvudsugning
afgiven_effekt:650 W
omdrejningstal:11.000-28.000 o/min
optagen_effekt:1200 W
max_slaglængde:55 mm
værktøjsholder:6 mm, 8 mm, 1/4 tommer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken effekt har overfræseren?

Bosch POF 1200 AE har en optagen effekt på 1200W og afgiver 650W til selve fræsearbejdet.

Kan hastigheden justeres?

Ja, overfræseren har variabel hastighed fra 11.000 til 28.000 omdrejninger per minut med Bosch-Electronic kontrolsystem.

Hvilket tilbehør medfølger?

Der medfølger sugeadapter, notfræser, kopiring, spændetænger, centreringsstift, gaffelnøgle og parallelanslag.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100

PriceData har fulgt prisen på Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100 i 179 dage. Laveste pris i perioden er 728 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 770 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 752 kr.

Den nuværende pris på 732 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 18 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Bosch POF 1200 AE Overfræser - 060326A100 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. apr. 2026732 kr4 kr (1%)
16. apr. 2026728 kr4 kr (1%)
6. apr. 2026732 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026733 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026732 kr22 kr (3%)
25. mar. 2026754 kr1 kr (0%)
23. mar. 2026755 kr1 kr (0%)
20. mar. 2026754 kr15 kr (2%)
18. mar. 2026739 kr11 kr (1%)
13. mar. 2026750 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret