Gå til hovedindhold

Bosch Professional Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader

Bosch ProfessionalRedskaberKompakt 137mm designProfessionelt håndværkEAN: 3165140547956

Bosch GDR 12V-105 Professional slagskruetrækker med 105Nm drejningsmoment og 137mm kompakt længde. Ideel til skrueopgaver i metal og beton med høj præcision. Læs mere

Pris fra 754 krtil 1.435 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 681 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 754 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GDR 10,8-LI Professional Skruemaskine 10.8V Batteri og lader ikke inkluderet
754 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AKKUSLAGSKRUETRÆKKER GDR 12V-105 SOLO
832 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader
-14%869 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader
-14%889 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch slagskruetrækker GDR 12V-105 professional, uden batteri
918 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch slagskruetrækker GDR 12V-105 professional u.batteri
919 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bosch slagskruetrækker GDR 12V-105 professional, uden batteri
919 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GDR 10,8-LI Professional Skruemaskine 10.8V Batteri og lader ikke inkluderet
969 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch slagskruetrækker GDR 12V-105 professional u.batteri
1.175 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch slagskruetrækker 12volt professional u.batteri
1.299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AKKU SLAGNØGLE GDR 12V SOLO UBL
1.375,46 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GDR 12V-105 Batteridrevet slagnøgle - 06019A6901
1.435 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK754 kr754 krKøb
2CS MEGASTORE DK832 kr871 krKøb
3Boligcenter DK869 kr869 krKøb
4Vivas DK889 kr958 krKøb
5LavprisVærktøj918 kr918 krKøb
6Greenline919 kr919 krKøb
7LavprisEl919 kr919 krKøb
8Ultrashop969 kr969 krKøb
9BilligVVS DK1.175 kr1.175 krKøb
10LavprisVVS1.299 kr1.299 krKøb
11EL-GROSSISTEN1.375,46 kr1.375,46 krKøb
12Homeshop DK1.435 kr1.435 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GDR 12V-105 Professional slagskruetrækker

Bosch Professional

Bosch GDR 12V-105 Professional slagskruetrækker med 105Nm drejningsmoment og 137mm kompakt længde. Ideel til skrueopgaver i metal og beton med høj præcision.

• slagskruetrækker
• slagnøgle
• bosch professional
• 12v værktøj
• batteriskruetrækker
• impact driver
• Professionelt håndværk
• Kompakt 137mm design

Beskrivelse

Bosch GDR 12V-105 Professional er den korteste batteridrevne slagskruetrækker i 12V-klassen med kun 137mm længde. Med kraftigt 105Nm drejningsmoment klarer den 80% af alle almindelige slagskrueopgaver i metal og beton. Det høje omdrejningstal på 2.600 o/min sikrer hurtig arbejdsfremdrift, mens den integrerede LED-lampe oplyser arbejdsområdet perfekt. Værktøjet har 1/4" indvendig sekskant værktøjsholder og er kompatibelt med alle Bosch Professional 12V batterier. Den kompakte konstruktion gør den ideal til arbejde over hovedhøjde og i trange rum. Leveres uden batteri og lader i praktisk papæske.

Specifikationer

vægt:1,32 kg
længde:137 mm
slagtal:0-3100 slag/min
led_lampe:Ja
skruediameter:M4-M12
omdrejningstal:0-2600 o/min
drejningsmoment:105 Nm
batterispænding:12V
værktøjsholder:1/4" indvendig sekskant
batteri_inkluderet:Nej

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor kraftigt drejningsmoment har denne slagskruetrækker?

Bosch GDR 12V-105 har et kraftigt drejningsmoment på 105 Nm, hvilket klarer 80% af alle almindelige slagskrueopgaver i metal og beton.

Medfølger batteri og lader?

Nej, værktøjet leveres uden batteri og lader. Det er kompatibelt med alle Bosch Professional 12V batterier og ladere.

Hvorfor er den kortere end andre slagskruetrækkere?

Med kun 137mm længde er den den korteste i 12V-klassen, hvilket giver optimal håndtering ved arbejde over hovedet og i trange rum.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader

PriceData har fulgt prisen på Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader i 183 dage. Laveste pris i perioden er 754 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 854 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 798 kr.

Den nuværende pris på 754 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Bosch GDR 10,8-LI Professional slagnøgle/skruedriver - 10,8 V uden batteri og lader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026754 kr26 kr (3%)
21. maj 2026780 kr72 kr (8%)
19. maj 2026852 kr2 kr (0%)
8. apr. 2026854 kr2 kr (0%)
2. apr. 2026852 kr2 kr (0%)
31. mar. 2026854 kr31 kr (4%)
18. mar. 2026823 kr55 kr (7%)
12. mar. 2026768 kr1 kr (0%)
6. mar. 2026767 kr2 kr (0%)
26. feb. 2026765 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret