Gå til hovedindhold

Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m

BoschRedskaberGrønne laserlinjerProfessionel byggeriEAN: 3165140869553

Bosch GCL 2-15 G Professional kombilaser med grønne laserlinjer, som er 4x mere synlige end røde. Selvnivellerende til ±4° med 15m rækkevidde. Læs mere

Pris fra 1.611 krtil 2.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 408 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.419 kr 20. maj

Sammenlign priser på Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1611 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GCL 2-15 G Professional Krydslaser
1.611 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GCL 2-15 G Kombilaser - 0601066J00
1.699 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch GCL 2-15 G Professional - Krydslinjelaservaterpas
1.737 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m
-5%1.999 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m
-5%2.019 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.611 kr1.611 krKøb
2Homeshop DK1.699 kr1.699 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.737 kr1.737 krKøb
4Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
5Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GCL 2-15 G Professional

Bosch

Bosch GCL 2-15 G Professional kombilaser med grønne laserlinjer, som er 4x mere synlige end røde. Selvnivellerende til ±4° med 15m rækkevidde.

• kombilaser
• krydslaser
• laservaterpas
• nivelleringsværktøj
• byggerlaser
• måleinstrument
• Professionel byggeri
• Grønne laserlinjer

Beskrivelse

Bosch GCL 2-15 G Professional er en avanceret kombilaser designet til professionelle håndværkere. Med grønne laserlinjer der er op til fire gange mere synlige end røde linjer, sikrer denne laser præcis nivellering selv under vanskelige lysforhold. Værktøjet projicerer både vandrette og lodrette linjer samt røde lodpunkter for præcis overførsel af mål. Det roterende beslag RM 1 Professional gør det nemt at justere laserlinjerne omkring lodpunkterne. Med selvnivellering til ±4°, IP54 beskyttelse og op til 15m rækkevidde er det ideelt til monteringsarbejde, rørlægning og gulvlægning.

Specifikationer

mål:130 x 162 x 49 mm
vægt:0,49 kg
driftstid:op til 22 timer (punktfunktion)
laserdiode:Linje: 500-540 nm < 10 mW, Punkt: 630-650 nm < 1 mW
projektion:2 linjer/2 punkter
beskyttelse:IP54 støv- og stænkbeskyttet
laserklasse:2
stativgevind:1/4 tommer
arbejdsområde:15 m
nivelleringstid:< 4 sekunder
strømforsyning:3 x 1,5V LR6 (AA)
driftstemperatur:-10 til +50°C
lodpunktnøjagtighed:± 0,7 mm/m
opbevaringstemperatur:-20 til +70°C
nivelleringspræcision:± 0,3 mm/m
selvnivelleringsområde:± 4°

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget mere synlige er de grønne laserlinjer?

De grønne laserlinjer er op til 4 gange mere synlige end røde laserlinjer, hvilket gør dem ideelle til arbejde i lyst miljø.

Hvor lang batterilevetid har laseren?

Batterilevetiden varierer fra 6 timer ved fuld funktion til op til 22 timer kun med punktfunktion, afhængigt af anvendelse.

Er laseren vandtæt?

Laseren har IP54 beskyttelse mod støv og stænkvand, men er ikke fuldt vandtæt til nedsænkning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m

PriceData har fulgt prisen på Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.419 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.772 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.617 kr.

Den nuværende pris på 1.611 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Bosch GCL 2-15 G krydslaser med grøn linje/punkt - 10 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.611 kr49 kr (3%)
22. maj 20261.660 kr241 kr (17%)
20. maj 20261.419 kr250 kr (15%)
16. maj 20261.669 kr9 kr (1%)
24. apr. 20261.660 kr9 kr (1%)
13. mar. 20261.669 kr16 kr (1%)
12. mar. 20261.685 kr22 kr (1%)
11. mar. 20261.707 kr57 kr (3%)
28. feb. 20261.650 kr1 kr (0%)
20. feb. 20261.651 kr86 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret