Gå til hovedindhold

Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220°

BoschRedskaberDigital præcisionProfessionelt håndværkEAN: 3165140798860

Bosch GAM 220 MF Professional digital vinkelmåler med 40cm ben og ±0,1° præcision. Robust IP54 konstruktion til professionelle håndværkere og snedkere. Læs mere

Pris fra 1.427 krtil 2.148 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 721 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.334 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220° og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1427 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GAM 220 MF Professional Angle measurer
1.427 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch GAM 220 MF Professional, 1,5 V, 0,4 m
1.492 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220°
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220°
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GAM 220 MF - Vinkelmålere - 0601076600
2.148 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220° koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220° koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.427 kr1.427 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.492 kr1.492 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
5Homeshop DK2.148 kr2.148 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GAM 220 MF Professional Digital Vinkelmåler

Bosch

Bosch GAM 220 MF Professional digital vinkelmåler med 40cm ben og ±0,1° præcision. Robust IP54 konstruktion til professionelle håndværkere og snedkere.

• bosch vinkel
• vinkelmåler
• måleværktøj
• professional
• digital måler
• kap vinkel
• gering vinkel
• håndværktøj
• Professionelt håndværk
• Digital præcision

Beskrivelse

Bosch GAM 220 MF Professional er en avanceret digital vinkelmåler designet til professionelt håndværk og snedkeri. Med 40 cm lange ben og en exceptionel målepræcision på ±0,1° leverer dette værktøj nøjagtige vinkelmålinger for selv de mest krævende projekter. Værktøjet features en belyst display for optimal aflæsning under alle lysforhold, hold-funktion til fastholdelse af måleresultater, og automatisk beregning af kap- og geringsvinkler. Den robuste IP54-beskyttede konstruktion sikrer pålidelighed på byggepladsen, mens den kompakte design gør den nem at transportere. Ideelt til professionelle snedkere, tømrere og håndværkere der kræver præcise vinkelmålinger til kvalitetsarbejde.

Specifikationer

vægt:1,2 kg
display:Belyst LCD
garanti:2 år
materiale:Robust konstruktion
benlængde:40 cm
funktioner:Hold-funktion, automatisk beregning
præcision:± 0,1°
beskyttelse:IP54
måleområde:0-220°
batterilevetid:80 timer
strømforsyning:4 x AA batterier

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor præcis er Bosch GAM 220 MF?

Vinkelmåleren har en exceptionel præcision på ±0,1° og kan måle vinkler fra 0° til 220°, hvilket gør den perfekt til professionelle opgaver.

Er den holdbar til byggepladsarbejde?

Ja, med IP54 beskyttelse er den robust nok til støvede og fugtige miljøer på byggepladsen, og den kompakte design gør den nem at transportere.

Hvor lang er batterilevetiden?

Med 4 AA batterier holder den cirka 80 timer i aktiv brug, og den har automatisk slukning efter 30 minutter for at spare strøm.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220°

PriceData har fulgt prisen på Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220° i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.326 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 1.467 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.372 kr.

Den nuværende pris på 1.427 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220°. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Vinkelmåler digital - Bosch Professional GAM 220 MF, 0-220° de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.427 kr73 kr (5%)
20. maj 20261.354 kr113 kr (8%)
16. mar. 20261.467 kr133 kr (10%)
13. mar. 20261.334 kr27 kr (2%)
6. mar. 20261.361 kr27 kr (2%)
14. dec. 20251.334 kr8 kr (1%)
11. dec. 20251.326 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret