Gå til hovedindhold

Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO

BoschRedskaberAnti-Blocking systemHaveentusiaster og professionelleEAN: 4059952558868

Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 med kulfri motor og 65cm klinge. Klarer grene op til 28mm med Anti-Blocking system og ergonomisk design for komfortabel brug. Læs mere

Pris fra 1.391 krtil 1.838 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 447 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.341 kr 13. maj

Sammenlign priser på Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1391 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 Hæktrimmer Elektrisk 3200spm 65cm Klingelængde
1.391 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Advanced hækkeklipper 65cm u. batteri - 36V
1.391 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Advanced hækkeklipper 65 cm uden batteri - 36V
-16%1.499 kr
Før 1.784 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Akku Hækkeklipper Advanced 36v-65 Solo - 060084A301
1.499 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch 6528 Advanced HedgeCut -36V - (uden batteri)
1.537 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO
1.588 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 hækkeklipper - ledningsfri 65 cm, 28 mm
-20%1.599 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 hækkeklipper - ledningsfri 65 cm, 28 mm
-20%1.619 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 Hæktrimmer Elektrisk 3200spm 65cm Klingelængde
1.719 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch Adv. hækkeklipper 650mm uden batteri - 36V
1.784 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 (SOLO)
1.838 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.391 kr1.391 krKøb
2LavprisVærktøj1.391 kr1.391 krKøb
3LavprisVVS1.499 kr1.499 krKøb
4Homeshop DK1.499 kr1.499 krKøb
5Teknikproffset DK1.537 kr1.606 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.588 kr1.588 krKøb
7Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
8Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
9Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
10BilligVVS DK1.784 kr1.784 krKøb
11Proshop DK1.838 kr1.838 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 Hækkeklipper

Bosch

Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 med kulfri motor og 65cm klinge. Klarer grene op til 28mm med Anti-Blocking system og ergonomisk design for komfortabel brug.

• hækkeklipper
• hæktrimmer
• bosch haveredskaber
• batteridrevet
• 36v
• advanced hedgecut
• hækkesaks
• Haveentusiaster og professionelle
• Anti-Blocking system

Beskrivelse

Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 er en kraftig batteridrevet hækkeklipper designet til at klare selv de mest krævende hækkeklipningsopgaver. Den kulfri motor kombinerer høj ydelse med maksimal effektivitet og sikrer længere levetid med mindre motorvarme. Med sin 65cm lange klinge og Anti-Blocking system klarer den problemfrit tykke grene op til 28mm, inklusive udfordrende hæktyper som tjørn og berberis. Det ergonomiske design med lav vægt skåner ryg, skuldre og håndled under længere arbejdsperioder. Som del af 36V POWER FOR ALL-systemet er batteriet kompatibelt med alle Bosch 36V haveredskaber, hvilket gør det til en smart investering for haveentusiaster.

Specifikationer

motor:Kulfri
vægt:3 kg
ladetid:60 min
hastighed:3400 spm
spænding:36V
knivafstand:28 mm
mål_bredde:248 mm
mål_højde:205 mm
mål_længde:1198 mm
batterisystem:36V POWER FOR ALL
klingelængde:65 cm
batterilevetid:Op til 50 min
lader_inkluderet:Nej
batteri_inkluderet:Nej
maksimal_grentykkelse:28 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor tykke grene kan hækklipperen klare?

Bosch AdvancedHedgeCut 36V-65-28 kan klare grene op til 28mm i tykkelse, hvilket gør den perfekt til tykke hække som tjørn og berberis.

Er batteri og lader inkluderet?

Nej, denne model leveres uden batteri og lader. Du skal købe disse separat, men de er kompatible med alle 36V POWER FOR ALL værktøjer.

Hvor længe holder batteriet?

Med et 2,0Ah batteri kan hækklipperen arbejde op til 50 minutter, afhængigt af arbejdsforholdene og hækkens tykkelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO i 133 dage. Laveste pris i perioden er 1.341 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 1.524 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.450 kr.

Den nuværende pris på 1.391 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Bosch akku hækkeklipper AdvancedHedgeCut Solo 36V-65 - Uden batteri og oplader - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.391 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.399 kr6 kr (0%)
20. maj 20261.393 kr6 kr (0%)
17. maj 20261.399 kr58 kr (4%)
13. maj 20261.341 kr50 kr (4%)
3. apr. 20261.391 kr80 kr (5%)
29. mar. 20261.471 kr2 kr (0%)
21. mar. 20261.469 kr30 kr (2%)
20. mar. 20261.499 kr30 kr (2%)
14. feb. 20261.469 kr55 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret