Gå til hovedindhold

Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet

BoschRedskaberLave vibrationerGør-det-selv og håndværkEAN: 4059952570143

Bosch AdvancedRecip 18 med 3100 slag/min og lave vibrationer. Ergonomisk design til komfortabel grovskæring i træ, stål og plast. Uden batteri. Læs mere

Pris fra 560 krtil 949 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 389 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 560 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet
560 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AdvancedRecip 18 (SOLO)
640 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AKKUBAJONETSAV ADVANCED 18V SOLO
679 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Advanced Recip bajonetsav, 18V u. batteri
735 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch akku bajonetsav uden batteri 18volt
-18%739 kr
Før 901 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Akkubajonetsav Advanced 18V Solo - 06033B2402
750 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch akkubajonetsav Advanced u.batteri 18volt
901 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bosch akkubajonetsav Advanced u.batteri 18volt
949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK560 kr560 krKøb
2Proshop DK640 kr679 krKøb
3CS MEGASTORE DK679 kr718 krKøb
4LavprisVærktøj735 kr735 krKøb
5LavprisVVS739 kr739 krKøb
6Homeshop DK750 kr750 krKøb
7BilligVVS DK901 kr901 krKøb
8CompletVVS949 kr949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch AdvancedRecip 18 Akkubajonetsav

Bosch

Bosch AdvancedRecip 18 med 3100 slag/min og lave vibrationer. Ergonomisk design til komfortabel grovskæring i træ, stål og plast. Uden batteri.

• bajonetsav
• recipientsav
• grovskæring
• nedrivningssav
• bosch akkusav
• 18v værktøj
• Gør-det-selv og håndværk
• Lave vibrationer

Beskrivelse

Bosch AdvancedRecip 18 er en kraftfuld akkubajonetsav designet til effektiv grovskæring og nedrivningsarbejde. Med op til 3100 slag pr. minut leverer den imponerende ydeevne, mens det afbalancerede design og lave vibrationsniveau sikrer komfortabel håndtering. Det ergonomiske håndtag med soft grip og gummibelagt støtteområde giver sikker kontrol under arbejdet. SDS-systemet gør klingeskift hurtigt og nemt uden ekstra værktøj. Saven kan skære i træ op til 100mm, stål op til 20mm og kunststof op til 20mm. Perfekt til håndværkere og gør-det-selv entusiaster, der ønsker professionel kvalitet og pålidelighed fra Bosch.

Specifikationer

vægt:2.5 kg
lydtryk:86 dB(A)
fodplade:Stål
lydeffekt:97 dB(A)
slagantal:0-3100 slag/min
medfølger:1x S3456XF savklinge
klingeskift:SDS-system
vibrationer:10.5 m/s²
snitdybde_træ:100 mm
snitdybde_stål:20 mm
batterikapacitet:2.5 Ah (ikke inkluderet)
batterispan̊ding:18V
snitdybde_kunststof:20 mm
kompatible_batterier:18V Power for All

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med?

Nej, batteriet skal købes separat. Saven er kompatibel med alle Bosch 18V Power for All batterier.

Hvor dybt kan den skære?

Saven kan skære træ op til 100mm, stål op til 20mm og kunststof op til 20mm dybt.

Er den nem at håndtere?

Ja, det afbalancerede design og lave vibrationsniveau gør den meget komfortabel at arbejde med, selv ved længere brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet

PriceData har fulgt prisen på Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet i 134 dage. Laveste pris i perioden er 500 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 685 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 603 kr.

Den nuværende pris på 560 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Bosch AdvancedRecip 18 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026560 kr80 kr (13%)
29. maj 2026640 kr45 kr (7%)
23. maj 2026685 kr56 kr (9%)
21. maj 2026629 kr9 kr (1%)
18. maj 2026638 kr9 kr (1%)
11. maj 2026629 kr9 kr (1%)
9. maj 2026638 kr9 kr (1%)
6. maj 2026629 kr1 kr (0%)
5. maj 2026628 kr10 kr (2%)
27. apr. 2026638 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret