Gå til hovedindhold

Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing

House DoctorLamperIndustrielt designHjemmekontor og læsningEAN: 5707644547414

House Doctor Precise bordlampe i mat sort med industrielt design. Fremstillet af jern og messing i tidløst design med fokuseret lys til skrivebordet. Læs mere

Pris fra 1.200 krtil 1.750 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 550 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 897 kr 24. maj

Sammenlign priser på Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1200 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Bordlampe H52 cm, Precise, Mat sort
-31%1.200 kr
Før 1.750 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing
1.259 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Precise Bordlampe Matt Black House Doctor - Stue - Metal
-21%1.385 kr
Før 1.750 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Bordlampe Precise, mat sort
-10%1.575 kr
Før 1.750 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
House Doctor Precise bordlampe
1.599 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor Precise bordlampe Matsort
1.750 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bolig & Haven1.200 kr1.200 krKøb
2Likehome.dk1.259 kr1.259 krKøb
3Lampemesteren DK1.385 kr1.385 krKøb
4Rikki Tikki Shop1.575 kr1.575 krKøb
5LampeGuru.dk1.599 kr1.599 krKøb
6KitchenTime DK1.750 kr1.750 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Precise bordlampe mat sort

House Doctor

House Doctor Precise bordlampe i mat sort med industrielt design. Fremstillet af jern og messing i tidløst design med fokuseret lys til skrivebordet.

• bordlampe
• skrivebordslampe
• house doctor lampe
• precise lampe
• sort lampe
• industriel lampe
• designlampe
• kontor lampe
• Hjemmekontor og læsning
• Industrielt design

Beskrivelse

House Doctor Precise bordlampe er en elegant bordlampe i mat sort, der kombinerer industrielt design med tidløs funktionalitet. Lampen er fremstillet af jern og messing, hvilket giver den både holdbarhed og et sofistikeret udtryk. Med sin kompakte størrelse på 52 cm i højden er den ideel til skrivebordet, skænken eller reolen. Den kegleformede skærm giver fokuseret lys, mens det mat sorte finish passer ind i enhver moderne indretning. Lampen leveres med 2 meter ledning for fleksibel placering og kræver en E14 pære på maksimalt 6W. Dens minimalistiske design og praktiske funktioner gør den til et perfekt valg for hjemmekontoret eller som stemningsbelysning i stuen.

Specifikationer

farve:Mat sort
serie:Precise
vægt:1,55 kg
højde:52 cm
fatning:E14
længde:21 cm
diameter:14 cm
dæmpbar:Nej
ip_klasse:20
materiale:Jern og messing
anvendelse:Indendørs
maks_effekt:6W LED
ledningslængde:200 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken pære skal jeg bruge til denne lampe?

Lampen kræver en E14 pære med maksimalt 6W LED-effekt. Pæren medfølger ikke og skal købes separat.

Hvor lang er ledningen?

Ledningen er 2 meter lang med tænd/sluk-knap placeret 31 cm fra lampehovedet, hvilket giver god fleksibilitet ved placering.

Er lampen velegnet til læsning?

Ja, den kegleformede skærm giver fokuseret og målrettet lys, hvilket gør den perfekt som læselampe på skrivebordet eller ved sengen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing

PriceData har fulgt prisen på Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing i 152 dage. Laveste pris i perioden er 897 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 1.200 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 985 kr.

Den nuværende pris på 1.200 kr er 22% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Bordlampe House Doctor Precise mat sort Ø14 x H52 cm jern og messing de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.200 kr303 kr (34%)
24. maj 2026897 kr303 kr (25%)
23. maj 20261.200 kr303 kr (34%)
23. feb. 2026897 kr78 kr (8%)
22. feb. 2026975 kr78 kr (9%)
8. feb. 2026897 kr78 kr (8%)
6. feb. 2026975 kr78 kr (9%)
4. feb. 2026897 kr78 kr (8%)
2. feb. 2026975 kr78 kr (9%)
1. feb. 2026897 kr78 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret