Gå til hovedindhold

Australian Bodycare Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml

Australian BodycareLotion og fugtighedscremeTea Tree Oil og Lemon MyrtleDaglig kropsrens og behandling af urenhederEAN: 5709455009662

Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle 500ml med Tea Tree Oil og citrusduft. Skånsom rensning mod urenheder og bakterier. Vegansk og parabenefri. Læs mere

Pris fra 98 krtil 155 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 57 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 98 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Australian bodycare inspired by nature lemon myrtle body wash cleanse & refresh 500ml
98 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle 500 ml
-25%112,46 kr
Før 149,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle (500 ml)
-25%112,46 kr
Før 149,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle, 500 ml.
-25%112,99 kr
Før 150 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle 500 ml
139 kr
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle, 500ml.
140,49 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Australian Body Wash Lemon Myrtle • 500ml.
149,95 kr
Til butik
Gå til Australian Bodycare
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml
149,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle - 500 ml
149,95 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle 500 ml
155 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Hobbix98 kr98 krKøb
2NiceHair.dk112,46 kr112,46 krKøb
3Made4men Danmark112,46 kr112,46 krKøb
4Brandshop112,99 kr112,99 krKøb
5Beautycos DK139 kr168 krKøb
6Ren-velvaereshop.dk140,49 kr140,49 krKøb
7Helsegrossisten.dk149,95 kr149,95 krKøb
8Australian Bodycare149,95 kr149,95 krKøb
9Duft og Natur149,95 kr149,95 krKøb
10Lyko DK155 kr155 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle 500 ml

Australian Bodycare

Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle 500ml med Tea Tree Oil og citrusduft. Skånsom rensning mod urenheder og bakterier. Vegansk og parabenefri.

• kropssæbe med tea tree oil
• antibakteriel body wash
• citrus kropssæbe
• lemon myrtle sæbe
• australsk tea tree
• vegansk kropssæbe
• bumser på ryggen
• uren hud kroppen
• Daglig kropsrens og behandling af urenheder
• Tea Tree Oil og Lemon Myrtle

Beskrivelse

Australian Bodycare Body Wash Lemon Myrtle er en effektiv kropssæbe med naturlig australsk Tea Tree Oil og forfriskende citrusduft. Produktet giver en skånsom og dyb rensning, der fjerner bakterier og overskydende fedt uden at udtørre huden. Med sine fugtgivende egenskaber fra glycerin og antibakterielle virkning fra Lemon Myrtle, er den perfekt til daglig brug og særligt velegnet til behandling af urenheder på kroppen som bumser på ryggen og ballerne. Sæben er dermatologisk testet, vegansk og parabenefri, hvilket gør den egnet til alle hudtyper, inklusiv sensitiv hud. Produktet skaber et dejligt skum og efterlader huden ren, blød og med en behagelig frisk duft.

Specifikationer

Duft:Frisk citrusduft fra Lemon Myrtle
Hudtype:Alle hudtyper, inklusiv sensitiv hud
pH-værdi:Hudvenlig pH-værdi
Anvendelse:Daglig kropsrens
Størrelse:500 ml
Certificeringer:Dermatologisk testet, Vegansk, Parabenefri
Hovedingredienser:Tea Tree Oil, Lemon Myrtle, Glycerin
Særlige egenskaber:Antibakteriel, Fugtgivende, Ikke-udtørrende

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan Body Wash Lemon Myrtle bruges til behandling af bumser på ryggen?

Ja, produktet er særligt effektivt mod urenheder på kroppen som bumser på ryg, skuldre og balder. Tea Tree Oil og Lemon Myrtle virker antibakterielt og hjælper med at rense bakterier der forårsager urenheder.

Er produktet egnet til daglig brug på sensitiv hud?

Ja, Body Wash har en hudvenlig pH-værdi og er dermatologisk testet. Den er formuleret til at være skånsom og ikke-udtørrende, hvilket gør den egnet til alle hudtyper, inklusiv sensitiv hud.

Hvad er forskellen mellem de forskellige Body Wash varianter?

Body Wash fås i 3 varianter: Original med ren Tea Tree Oil, Tea Tree Oil + Mint med kølende egenskaber, og Tea Tree Oil + Lemon Myrtle med fugtgivende og forfriskende citrusduft som denne variant.

Hvor ofte skal jeg bruge produktet for bedste resultat mod urenheder?

For daglig pleje bruges produktet 1 gang dagligt. Ved urenheder som bumser anbefales brug 1-2 gange dagligt de første 14 dage, kombineret med Body Lotion og Body Scrub for optimal effekt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml

PriceData har fulgt prisen på Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 98 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 113 kr.

Den nuværende pris på 98 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Body Wash med Tea Tree Oil — Showergel til daglig pleje og mod bumser og uren hud på kroppen - Lemon / 500 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202698 kr14,46 kr (13%)
18. maj 2026112,46 kr
5. maj 2026112,99 kr5,96 kr (5%)
3. maj 2026118,95 kr5,96 kr (5%)
21. apr. 2026112,99 kr5,96 kr (5%)
20. apr. 2026118,95 kr6,49 kr (6%)
14. apr. 2026112,46 kr
10. apr. 2026112,45 kr
9. apr. 2026112,46 kr
8. apr. 2026111,75 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret