Gå til hovedindhold

Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm

BloomingvilleSkabe og opbevaringNordisk designHjemmeindretningEAN: 5711173252336

Bloomingville Douve Bogkasse med 3 rum i naturligt kejsertræ. Perfekt til bøger, magasiner og dekorativ opbevaring med skandinavisk design stil. Læs mere

Pris fra 882 krtil 1.349 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 467 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 882 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bloomingville Douve
882 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ L91 cm.
-20%1.039 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm
-15%1.152 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hoejgaardbrugskunst.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
BLOOMINGVILLE DOUVE BOGKASSE NATUR - 91
1.199 kr
Til butik
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Bloomingville Mini Douve Læsestativ - Natur
1.299 kr
Til butik
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Bloomingville Mini Douve Læsestativ - Natur
1.299 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Bloomingville Douve bogkasse Natur
1.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK882 kr921 krKøb
2Bolig & Haven1.039 kr1.039 krKøb
3Rikki Tikki Shop1.152 kr1.152 krKøb
4Hoejgaardbrugskunst.dk1.199 kr1.199 krKøb
5Pixizoo DK1.299 kr1.299 krKøb
6BabySam DK1.299 kr1.299 krKøb
7KitchenTime DK1.349 kr1.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bloomingville Douve Bogkasse

Bloomingville

Bloomingville Douve Bogkasse med 3 rum i naturligt kejsertræ. Perfekt til bøger, magasiner og dekorativ opbevaring med skandinavisk design stil.

• bogkasse
• bogreol
• opbevaring
• kejsertræ
• nordisk design
• bloomingville møbler
• Hjemmeindretning
• Nordisk design

Beskrivelse

Bloomingville Douve Bogkassen er en smuk opbevaringsløsning i naturligt kejsertræ (paulownia). Med sine tre praktiske rum er den perfekt til at organisere bøger, magasiner, plader eller legetøj både i stuen og på børneværelset. Det nordiske design med naturlige træfarver passer ind i enhver moderne indretning. Bogkassen måler 91x50x35 cm og kan bære op til 10 kg per rum. Det håndlavede finish giver hver bogkasse et unikt præg, og den robuste konstruktion sikrer lang holdbarhed. Ideal til familier der ønsker funktionel opbevaring med æstetisk værdi.

Specifikationer

stil:Nordisk
farve:Natur
vægt:5,2 kg
bredde:35 cm
finish:Naturlig
højde:50 cm
længde:91 cm
antal_rum:3
materiale:Kejsertræ (Paulownia)
håndlavet:Ja
max_vægt_per_rum:10 kg

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget kan hver rum i bogkassen bære?

Hvert af de tre rum kan bære op til 10 kg, så du trygt kan opbevare tunge bøger og magasiner.

Er bogkassen håndlavet?

Ja, Douve bogkassen er håndlavet i naturligt kejsertræ, hvilket betyder at finish kan variere lidt mellem produkter.

Hvilke mål har bogkassen?

Bogkassen måler 91 cm i længden, 50 cm i højden og 35 cm i bredden, hvilket gør den perfekt til de fleste rum.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm

PriceData har fulgt prisen på Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 864 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 988 kr.

Den nuværende pris på 882 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Bloomingville - Douve Bogkasse, Natur, Kejsertræ, L91xH50xW35 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026882 kr39 kr (4%)
25. apr. 2026921 kr90 kr (9%)
24. apr. 20261.011 kr81 kr (9%)
23. apr. 2026930 kr109 kr (10%)
11. feb. 20261.039 kr160 kr (13%)
10. feb. 20261.199 kr160 kr (15%)
9. feb. 20261.039 kr160 kr (13%)
8. feb. 20261.199 kr160 kr (15%)
6. feb. 20261.039 kr50,95 kr (5%)
5. feb. 20261.089,95 kr50,95 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret