Gå til hovedindhold

Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W

BlaupunktElkedlerEAN: 5901750504600
Pris fra 370 krtil 439 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 331 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 370 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Blaupunkt Elkedel 1.8liter 3kW Hvid
370 kr
Til butik
Blaupunkt Elkedel 1.8liter 3kW Hvid billede

Produktinformation

Blaupunkt EKS802WH - Kedel - 1.8 liter - 3 kW - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: EKS802WH
EAN: 5901750504600
Varenr.: 996579974
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W
370 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elkedel Blaupunkt EKS802WH, 1,8 l, 3000 W, hvid
419 kr
Til butik
Elkedel Blaupunkt EKS802WH, 1,8 l, 3000 W, hvid billede

Produktinformation

Fordele ved elkedel til køkkenetLav te, kaffe og varme drikke hurtigt og nemt med den stilrene Blaupunkt EKS802WH. Den hvide elkedel har et klassisk, afrundet design med tydelig temperaturmåler på fronten, så du kan ramme den rigtige temperatur til din favoritdrik. Med en kapacitet på 1,8 l er den oplagt til hele familien eller når der kommer gæster.Gennemtænkt brug i hverdagenElkedlen er trådløs på en 360° drejelig base, har ergonomisk greb og manuel lågåbning for nem påfyldning. Det skjulte varmelegeme og indbygget filtrering bidrager til enkel rengøring og klarere vand. Sikkerheden er i top med overophedningsbeskyttelse og automatisk sluk.Kapacitet: 1,8 lEffekt: 3.120 W (min. 2.860 W)Spænding/frekvens: 220 – 240 V, 50 – 60 HzFarve: HvidHusmateriale: Rustfrit stålSkjult varmelegeme: JaTemperaturindikator: JaFiltrering: JaAutomatisk sluk: JaOverophedningsbeskyttelse: Ja360° drejesokkel og trådløs kandeGreb: ErgonomiskLåg: Manuel åbningMål (H × B × D): 27 × 23 × 21,5 cmVægt: 1,2 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Blaupunkt
Kategori: Vandkedler
Vægt: 2.53g
EAN: 5901750504600
Varenr.: 1910473
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elkedel Blaupunkt EKS802WH, 1,8 l, 3000 W, hvid
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK370 kr370 krKøb
2Proshop DK370 kr409 krKøb
3Boligcenter DK419 kr419 krKøb
4Vivas DK439 kr518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W

PriceData har fulgt prisen på Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W i 181 dage. Laveste pris i perioden er 318 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 796 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 396 kr.

Den nuværende pris på 370 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Blaupunkt Elkedel EKS802WH - kettle - white - Hvid - 3000 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026370 kr2 kr (1%)
26. maj 2026368 kr1 kr (0%)
22. maj 2026369 kr1 kr (0%)
19. maj 2026368 kr1 kr (0%)
12. maj 2026369 kr1 kr (0%)
9. maj 2026370 kr1 kr (0%)
8. maj 2026369 kr2 kr (1%)
6. maj 2026367 kr1 kr (0%)
2. maj 2026368 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026369 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret