Gå til hovedindhold

Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A

BissellFjernstyrede flyKompakt og kraftfuldPletfjernelse hjemme og bilEAN: 0011120161717

Bissell MultiClean Spot & Stain 4720M med 300W motor og separate vandtanke. Perfekt til hurtig pletfjernelse på tæpper, møbler og bilinteriør. Læs mere

Pris fra 991 krtil 2.499 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.508 kr (60% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 991 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BISSELL MultiClean Spot&Stain 4720M Sort Rød
991 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bissell Tæpperenser MultiClean Spot&Stain
998 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BISSELL MultiClean Spot&Stain Tæpperenser
1.059 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
BISSELL Pletrenser MultiClean Spot & Stain
-41%1.098 kr
Før 1.859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tæpperenser BISSELL MultiClean Spot & Stain 4720M - rød/sort
-11%1.149 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tæpperenser BISSELL MultiClean Spot & Stain 4720M - rød/sort
-11%1.169 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
BISSELL MultiClean Spot&Stain 4720M Sort Rød
1.269 kr
Til butik
Gå til RobotterOnline.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
BISSELL MultiClean Spot&Stain 4720M Tæpperenser + 2 Gratis valgfri gaver
1.490 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A
1.809 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Bissell - Spotcleaner Multiclean Spot & Stain - Effektiv Tæpperenser
1.879,95 kr
Til butik
Gå til Homeshop.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bissell 4720M - Tæpperenser
2.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK991 kr991 krKøb
2Proshop DK998 kr1.037 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.059 kr1.059 krKøb
4Teknikproffset DK1.098 kr1.167 krKøb
5Boligcenter DK1.149 kr1.149 krKøb
6Vivas DK1.169 kr1.238 krKøb
7Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb
8RobotterOnline.dk1.490 kr1.490 krKøb
9InkClub DK1.809 kr1.809 krKøb
10Gucca.dk1.879,95 kr1.879,95 krKøb
11Homeshop.dk2.499 kr2.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bissell MultiClean Spot & Stain 4720M

Bissell

Bissell MultiClean Spot & Stain 4720M med 300W motor og separate vandtanke. Perfekt til hurtig pletfjernelse på tæpper, møbler og bilinteriør.

• tæpperenser
• pletrenser
• spotcleaner
• bissell renser
• pletfjerner
• polstringenser
• Pletfjernelse hjemme og bil
• Kompakt og kraftfuld

Beskrivelse

Bissell MultiClean Spot & Stain 4720M er en kraftfuld og kompakt tæpperenser designet til effektiv fjernelse af pletter og snavs. Med 300W motor og Heatwave Technology™ sikrer den optimal rengøring af tæpper, polstrede møbler og bilinteriør. Maskinen har separate vandtanke (1,1L rent vand, 1,4L snavset vand) og 1,5m fleksibel slange. Den lette konstruktion på 5,5 kg med integreret håndtag gør transport nem, mens 5,5m kabel giver god arbejdsradius. Inkluderer robuste pletfjernere og børster til grundig rengøring af selv genstridige pletter.

Specifikationer

type:Uden pose
farve:Sort/rød
vægt:5,5 kg
teknologi:Heatwave Technology™
motoreffekt:300W
kabellængde:5,5 meter
vandtank_ren:1,1 liter
slangelængde:1,5 meter
anbefalet_brug:Mindre tæpper og polstring
vandtank_snavset:1,4 liter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan den bruges til bilinteriør?

Ja, MultiClean 4720M er perfekt til rengøring af bilsæder og gulvmåtter takket være den kompakte størrelse og fleksible slange.

Hvor stor er vandtanken?

Den har to separate tanke - 1,1 liter til rent vand og rengøringsopløsning, og 1,4 liter til opsamling af snavset vand.

Er den tung at bære rundt?

Nej, med en vægt på kun 5,5 kg og integreret håndtag er den nem at transportere mellem forskellige områder i hjemmet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A i 183 dage. Laveste pris i perioden er 991 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 1.122 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.063 kr.

Den nuværende pris på 991 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Bissell Bissell Pletrenser MultiClean Spot & Stain 11120161717 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026991 kr1 kr (0%)
29. maj 2026992 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.001 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.002 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.003 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.004 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.005 kr1 kr (0%)
13. apr. 20261.004 kr15 kr (1%)
11. apr. 20261.019 kr15 kr (1%)
10. apr. 20261.004 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret