Gå til hovedindhold

Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml

BiothermPåførselsanordninger til lotion og solcremeMiljøvenlig og vandresistentSolbeskyttelse til hele familienEAN: 3614271701503

Miljøvenlig solcreme med SPF 30 der beskytter mod UVA/UVB-stråler. 94% bionedbrydelige ingredienser, vandresistent og fugtgivende til ansigt og krop. Læs mere

Pris fra 229 krtil 300 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 71 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 175 kr 22. maj

Sammenlign priser på Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 229 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Biotherm - Waterlover Sun Milk SPF 30 - 200 ml
-24%229 kr
Før 300 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Biotherm Waterlover Sun Milk SPF 30 (200ml)
-24%249 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Biotherm Water Lover Sun Milk SPF30 200 ml
-20%249 kr
Før 312 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Biotherm Waterlover Sun Milk SPF30 200 ml
267 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml
290 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Biotherm Water Lover Sun Milk SPF30 200 ml
300 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligParfume.dk229 kr229 krKøb
2Bangerhead DK249 kr249 krKøb
3Cocopanda DK249 kr249 krKøb
4NordicFeel DK267 kr267 krKøb
5EauDeParfum.dk290 kr290 krKøb
6Lyko DK300 kr300 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Biotherm Waterlover Sun Milk SPF 30 200ml

Biotherm

Miljøvenlig solcreme med SPF 30 der beskytter mod UVA/UVB-stråler. 94% bionedbrydelige ingredienser, vandresistent og fugtgivende til ansigt og krop.

• Solbeskyttelse til hele familien
• Miljøvenlig og vandresistent

Beskrivelse

Biotherm Waterlover Sun Milk SPF 30 er en miljøvenlig solcreme til ansigt og krop, som kombinerer effektiv solbeskyttelse med respekt for havmiljøet. Formlen indeholder 94% bionedbrydelige ingredienser og Life Plankton™ teknologi, der styrker hudens naturlige barriere. Den lette, mælkeagtige konsistens absorberes hurtigt uden at efterlade hvide mærker og giver op til 24 timers fugtgivende pleje. Vandresistent formel sikrer beskyttelse selv under aktivitet og badning.

Specifikationer

SPF:30 (høj bredspektret beskyttelse)
Volumen:200 ml
Teknologi:Life Plankton™
Beskyttelse:UVA/UVB bredspektret
Vandresistent:Ja
Bionedbrydelig:94% bionedbrydelige ingredienser

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er Biotherm Waterlover solcreme velegnet til sensitiv hud?

Ja, solcremen er formuleret til alle hudtyper inklusiv sensitiv hud og kan bruges af hele familien. Den indeholder beroligende Life Plankton™ teknologi.

Hvor længe holder vandresistensen?

Solcremen er vandresistent, men for optimal beskyttelse anbefales genpåføring efter badning, sved eller aftørring med håndklæde.

Kan den bruges både i ansigt og på kroppen?

Ja, Waterlover Sun Milk er designet til brug på både ansigt og krop med sin lette, ikke-fedtede konsistens.

Hvorfor er den miljøvenlig?

Formlen består af 94% bionedbrydelige ingredienser og er specielt udviklet med respekt for planteplankton og havmiljøet - den er endda svanemærket.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml

PriceData har fulgt prisen på Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 169 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 187 kr.

Den nuværende pris på 229 kr er 22% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for Biotherm Water Lover Sun Milk Solcreme Spf 30 - 200 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026229 kr25 kr (12%)
27. maj 2026204 kr23 kr (13%)
25. maj 2026181 kr1 kr (1%)
23. maj 2026180 kr5 kr (3%)
22. maj 2026175 kr3 kr (2%)
19. maj 2026178 kr3 kr (2%)
18. maj 2026175 kr7 kr (4%)
17. maj 2026182 kr14 kr (7%)
16. maj 2026196 kr2 kr (1%)
15. maj 2026198 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret