Gå til hovedindhold

Biotherm Lait Corporel Duo - Bodylotion 2 x Bodymilk 400ml - 800 ml

BiothermLotion og fugtighedscreme48 timers fugtgivning med Life Plankton™Daglig fugtgivning af tør hudEAN: 3367729117264

Fugtgivende body milk fra Biotherm med Life Plankton™. Absorberes hurtigt og giver 48 timers beskyttelse mod tørhed for alle hudtyper. Læs mere

Pris fra 139 krtil 173 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 34 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 111,84 kr 17. maj

Sammenlign priser på Biotherm Lait Corporel Duo - Bodylotion 2 x Bodymilk 400ml - 800 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Biotherm Lait Corporel Moisturizing Body Lotion 400 ml
139 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Biotherm Lait Corporel Body Milk 400 ml
140 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Biotherm Lait Corporel Moisturizing Body Lotion (400 ml)
-32%141 kr
Før 208 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Biotherm Lait Corporel Anti-Drying Body Milk 400 ml
148 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Biotherm Lait Corporel Moisturizing Body Milk 400 ml
149 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Biotherm Lait Corporel Moisturizing Body Lotion 400 ml
-25%157,5 kr
Før 210 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Biotherm - Lait Corporel Body Lotion - 400 ml
-3%169 kr
Før 174,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Biotherm Lait Corporel Moisturizing Body Lotion 400ml
-30%173 kr
Før 248 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm Lait Corporel Duo - Bodylotion 2 x Bodymilk 400ml - 800 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm Lait Corporel Duo - Bodylotion 2 x Bodymilk 400ml - 800 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NordicFeel DK139 kr139 krKøb
2Lyko DK140 kr140 krKøb
3Bangerhead DK141 kr141 krKøb
4CS MEGASTORE DK148 kr187 krKøb
5EauDeParfum.dk149 kr149 krKøb
6NiceHair.dk157,5 kr157,5 krKøb
7BilligParfume.dk169 kr169 krKøb
8Cocopanda DK173 kr173 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Biotherm Lait Corporel Anti-Drying Body Milk 400ml

Biotherm

Fugtgivende body milk fra Biotherm med Life Plankton™. Absorberes hurtigt og giver 48 timers beskyttelse mod tørhed for alle hudtyper.

• bodylotion
• fugtighedscreme
• kropspleje
• tør hud
• Life Plankton
• citrus bodylotion
• fransk skønhedspleje
• Daglig fugtgivning af tør hud
• 48 timers fugtgivning med Life Plankton™

Beskrivelse

Biotherm Lait Corporel Anti-Drying Body Milk er en fugtgivende kropslotion som genfugter tør hud og genopretter hudens naturlige fugtbarriere. Med den patenterede Life Plankton™-alge fra de franske Pyrenæer styrker den hudens elasticitet og smidighed. Den lette, ikke-klæbrige tekstur absorberes hurtigt og efterlader huden glat med en delikat citrusduft. Indeholder vitamin E og citrusekstrakter som nærer huden dybt. Den mælkehvide formel trænger hurtigt ind uden at fedte og giver 48 timers langvarig hydrering. Perfekt til daglig brug på alle hudtyper, især tør hud som har behov for intensiv fugt og pleje.

Specifikationer

Duft:Delikat citrusaroma
Hudtype:Alle hudtyper, især tør hud
Tekstur:Let, ikke-klæbende mælkehvid formel
Volumen:400 ml
Virkning:48 timers fugtgivning
Anvendelse:Daglig kropspleje
Oprindelse:Frankrig
Hovedingredienser:Life Plankton™, Vitamin E, Citrusekstrakter

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe varer fugtighedseffekten efter påføring?

Biotherm Lait Corporel giver 48 timers langvarig fugtgivning og beskyttelse mod tørhed, så huden forbliver blød og smidig hele dagen og natten.

Hvad er Life Plankton™ og hvilken effekt har det på huden?

Life Plankton™ er en patenteret alge fra de franske Pyrenæer med beroligende og regenerende egenskaber. Den styrker hudens naturlige barriere og forbedrer elasticitet.

Er produktet egnet til følsom hud?

Ja, den lette og ikke-irriterende formel er velegnet til alle hudtyper, herunder følsom hud. Den absorberes hurtigt uden at efterlade fedtet hinde.

Kan produktet bruges både morgen og aften?

Ja, body milk'en kan bruges dagligt både morgen og aften. Den absorberes hurtigt, så du kan tage tøj på kort efter påføring.

Indeholder produktet parabener eller andre skadelige stoffer?

Produktet er dermatologisk testet og indeholder naturlige ingredienser som Life Plankton™ og vitamin E. Det er udviklet til at være mildt mod huden.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Biotherm Lait Corporel Duo - Bodylotion 2 x Bodymilk 400ml - 800 ml

PriceData har fulgt prisen på Biotherm Lait Corporel Duo - Bodylotion 2 x Bodymilk 400ml - 800 ml i 177 dage. Laveste pris i perioden er 111,84 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 139 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 132 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Biotherm Lait Corporel Duo - Bodylotion 2 x Bodymilk 400ml - 800 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Biotherm Lait Corporel Duo - Bodylotion 2 x Bodymilk 400ml - 800 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026139 kr4 kr (3%)
25. maj 2026135 kr1 kr (1%)
24. maj 2026134 kr5 kr (4%)
23. maj 2026139 kr5 kr (4%)
22. maj 2026134 kr3 kr (2%)
18. maj 2026131 kr19,16 kr (17%)
17. maj 2026111,84 kr
16. maj 2026112,55 kr
15. maj 2026112,64 kr6,77 kr (6%)
13. maj 2026119,41 kr13,59 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret