Gå til hovedindhold

Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml

BiothermHudplejePro-retinol anti-age effektAnti-age hudpleje for kvinder 30+EAN: 3614273262484

Biotherm Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream er en effektiv anti-age dagcreme med pro-retinol og Life Plankton probiotik. Reducerer rynker og pigmentpletter. Læs mere

Pris fra 429 krtil 630 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 201 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 410 kr 24. maj

Sammenlign priser på Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 429 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Biotherm Blue Pro-Retinol Multi-Correct Cream 50 ml
429 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BIOTHERM BLUE PRO-RETINOL MULTI-CORRECT CREAM 50ML
459 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Biotherm Blue Pro-Retinol Multi-Correct Cream 50 ml
465 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Biotherm Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml
-26%474,91 kr
Før 640 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Biotherm Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50ml
-15%484 kr
Før 570 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Biotherm Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream (50 ml)
-28%492 kr
Før 680 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml
557 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Biotherm Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml
598 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Biotherm Blue Therapy Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml
630 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK429 kr468 krKøb
2CS MEGASTORE DK459 kr498 krKøb
3Teknikproffset DK465 kr514 krKøb
4NiceHair.dk474,91 kr474,91 krKøb
5Cocopanda DK484 kr484 krKøb
6Bangerhead DK492 kr492 krKøb
7Lyko DK557 kr557 krKøb
8NordicFeel DK598 kr598 krKøb
9EauDeParfum.dk630 kr630 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Biotherm Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50ml

Biotherm

Biotherm Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream er en effektiv anti-age dagcreme med pro-retinol og Life Plankton probiotik. Reducerer rynker og pigmentpletter.

• Anti-age hudpleje for kvinder 30+
• Pro-retinol anti-age effekt

Beskrivelse

Biotherm Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream er en avanceret anti-age dagcreme med pro-retinol og Biotherms unikke Life Plankton probiotiske fraktioner. Denne let optagende gelcreme reducerer synligt fine linjer, rynker og pigmentpletter samtidig med at den giver optimal fugt. Med 91% naturlig oprindelse og miljøvenlig emballage er den velegnet til alle hudtyper og giver en glattere, fastere hud med fornyet glød. Den innovative formula kombinerer pro-retinol med algeekstrakt for maksimal anti-age effekt og hurtigt resultat.

Specifikationer

Formål:Anti-age dagcreme
Hudtype:Alle hudtyper
Volumen:50ml
Emballage:Miljøvenlig (100% genanvendt låg)
Absorption:Hurtigt optagende
Konsistens:Let gelcreme
Oprindelse:91% naturlig
Hovedingrediens:Pro-retinol + Life Plankton

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på denne creme og Biotherm Blue Therapy Accelerated Cream?

Blue Pro-Retinol Cream er den opdaterede version af Blue Therapy Accelerated Cream med samme effektive anti-age egenskaber, men nu i miljøvenlig emballage og forbedret formula med pro-retinol.

Kan jeg bruge denne creme under makeup?

Ja, den lette gelkonsistens absorberes hurtigt og fungerer perfekt som base under makeup. Vent et par minutter efter påføring før makeup påføres.

Hvor hurtigt kan jeg se resultater fra pro-retinol?

De første tegn på forbedring ses typisk efter 2-4 ugers daglig brug. Huden bliver gradvist glattere og mere fast, mens fine linjer og pigmentpletter reduceres over tid.

Er cremen velegnet til følsom hud?

Ja, formlen er formuleret til alle hudtyper, inklusive følsom hud. Life Plankton probiotikken hjælper med at styrke hudens naturlige barriere og reducere irritation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml i 164 dage. Laveste pris i perioden er 409 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 630 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 457 kr.

Den nuværende pris på 429 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Biotherm Blue Therapy Blue Pro-Retinol Moisturizing Cream 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026429 kr4 kr (1%)
26. maj 2026425 kr15 kr (4%)
24. maj 2026410 kr15 kr (4%)
23. maj 2026425 kr8 kr (2%)
22. maj 2026417 kr7 kr (2%)
21. maj 2026424 kr31 kr (7%)
20. maj 2026455 kr4 kr (1%)
13. maj 2026459 kr24 kr (6%)
12. maj 2026435 kr55 kr (11%)
11. maj 2026490 kr71 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret