Gå til hovedindhold

BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex

BIBSSutterNaturgummi latexSutning og trøst til spædbørnEAN: 5713795203536

2-pak BIBS Colour sutter i størrelse 2 med rund naturgummi nipple. Klassisk design i Ivory/Dark Oak farver. Egnet til børn 6-18 måneder. Læs mere

Pris fra 67,46 krtil 89,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 22,49 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Sammenlign priser på BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 67.46 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KÆRE BØRN - Alt til dit barn
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Bibs Colour - Str. 2 - Ivory/dark Oak
-25%67,46 kr
Før 89,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Loukrudt
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BIBS Rund Colour Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Dark Oak/Ivory
-25%67,46 kr
Før 89,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Mammashop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BIBS Rund Colour Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Dark Oak/Ivory
-25%67,46 kr
Før 89,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
BIBS Colour Latex Size 2 Ivory/Dark Oak 2 PACK
-20%71,96 kr
Før 89,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Pacifier Colour Latex Ivory/Dark Oak Size 2 2pcs
-20%78 kr
Før 98 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Minegenverden.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex
89 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Colour Sutter - 2-pak - Str. 2 - Rund - Ivory/Dark Oak
89,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KÆRE BØRN - Alt til dit barn67,46 kr67,46 krKøb
2Loukrudt67,46 kr67,46 krKøb
3Mammashop.dk67,46 kr67,46 krKøb
4Duft og Natur71,96 kr71,96 krKøb
5Cocopanda DK78 kr78 krKøb
6Minegenverden.dk89 kr89 krKøb
7Kids-world.dk89,95 kr89,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

BIBS Colour Sutter - 2-pak - Str. 2 - Rund - Ivory/Dark Oak

BIBS

2-pak BIBS Colour sutter i størrelse 2 med rund naturgummi nipple. Klassisk design i Ivory/Dark Oak farver. Egnet til børn 6-18 måneder.

• Sutning og trøst til spædbørn
• Naturgummi latex

Beskrivelse

BIBS Colour er den originale BIBS-sut med over 40 års erfaring på markedet. Denne 2-pak indeholder sutter i størrelse 2 med runde nippler af 100% naturgummi i de smukke farver Ivory og Dark Oak. Det karakteristiske runde skjold har tre udluftningshuller og buer væk fra barnets ansigt for optimal luftcirkulation. Suttehovedet er designet til at ligne moderens bryst og fremmer naturlig sutteteknik. Fremstillet i fødevaregodkendt polypropylen og naturgummi latex. Opfylder EN 1400 sikkerhedsstandard og er fri for BPA, PVC og ftalater. Anbefalet til børn 6-18 måneder. Dansk design og produktion sikrer høj kvalitet og holdbarhed.

Specifikationer

Farver:Ivory/Dark Oak
Størrelse:Str. 2 (6-18 måneder)
Nipple form:Rund
Vægt pr. sut:6 gram
Pakningsindhold:2 sutter
Skjold diameter:4,5 cm
Materiale nipple:100% naturgummi latex
Materiale skjold:100% polypropylen
Sikkerhedsstandard:EN 1400+A2
Suttedel størrelse:3,3 x 1,6 cm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken alder er BIBS Colour str. 2 velegnet til?

BIBS Colour str. 2 anbefales til børn i alderen 6-18 måneder, men mange børn bruger denne størrelse fra fødsel til suttestop.

Hvordan steriliseres BIBS naturgummi sutter?

Overhæld sutterne med kogende vand i 5 minutter før første brug. Steriliser jævnligt på samme måde. Undgå at koge sutten direkte.

Hvor ofte skal BIBS sutter udskiftes?

Vi anbefaler udskiftning hver 4-6 uge af både sikkerhedsmæssige og hygiejniske årsager, især da naturgummi kan udvide sig over tid.

Er BIBS Colour sutter sikre og fri for skadelige stoffer?

Ja, BIBS sutter er godkendt efter EN 1400 standarden og er 100% fri for BPA, PVC og ftalater. De er lavet af fødevaregodkendt materiale.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex

PriceData har fulgt prisen på BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex i 183 dage. Laveste pris i perioden er 54 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 79,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 65 kr.

Den nuværende pris på 67,46 kr er 4% over normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for BIBS Colour Sutter 2-Pak - Ivory/Dark Oak - Rund / 2 / Natural Rubber Latex de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. feb. 202667,46 kr10,46 kr (18%)
1. feb. 202657 kr10,46 kr (16%)
16. jan. 202667,46 kr12,49 kr (16%)
15. jan. 202679,95 kr14,95 kr (23%)
13. jan. 202665 kr2,46 kr (4%)
12. jan. 202667,46 kr2,46 kr (4%)
11. jan. 202665 kr2,46 kr (4%)
30. dec. 202567,46 kr13,46 kr (25%)
4. dec. 202554 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret