Gå til hovedindhold

Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn

HeroRedskaberEAN: 5703560304209
Pris fra 134 krtil 209 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 75 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 134 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Benzindunk i plast, grøn, 20Liter
134 kr
Til butik
Benzindunk i plast, grøn, 20Liter billede

Produktinformation

Grøn benzindunk på 20 liter Danmarks vel nok mest kendte benzindunk. Det er klassikeren i grøn plast, som kan indeholde 20 liter benzin.Dunken leveres med praktisk fleksibel hældetud. Egenskaber: Størrelse på 20 liter Farve: Grøn Leveres med en fleksibel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hero
Kategori: Spande & stativer
Farve: green
Størrelse: 20L
EAN: 5703560304209
Varenr.: 881272555
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Benzindunk 20 liter - grøn
-14%162,67 kr
Før 190 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Benzindunk 20 liter - grøn billede

Produktinformation

Introduktionen til Deura's benzindunk, produceret i Italien, afspejler virksomhedens dedikation til kvalitet og sikkerhed i deres produkter. Denne dunk, der er en favorit i Danmark, tilbyder en exceptionel løsning til sikker og effektiv håndtering af benz...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hero-Tools
Kategori: Benzindunke og beholdere
EAN: 5703560304209
Varenr.: 6977
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Benzindunk, grøn, 20 l
180,35 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Benzindunk, grøn, 20 l
184 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Benzindunk i plast, grøn, 20Liter
185 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn
192,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Benzindunk i plast, grøn, 20Liter
209 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj134 kr134 krKøb
2Globaltools.dk162,67 kr162,67 krKøb
3EL-GROSSISTEN180,35 kr180,35 krKøb
4CS MEGASTORE DK184 kr223 krKøb
5BilligVVS DK185 kr185 krKøb
6VVS.dk192,75 kr192,75 krKøb
7CompletVVS209 kr209 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn

PriceData har fulgt prisen på Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn i 178 dage. Laveste pris i perioden er 133,33 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 146 kr.

Den nuværende pris på 134 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Hero Benzindunk 20 ltr. plast grøn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026134 kr2,99 kr (2%)
8. maj 2026136,99 kr2,99 kr (2%)
21. mar. 2026134 kr2,99 kr (2%)
20. mar. 2026136,99 kr2,99 kr (2%)
14. feb. 2026134 kr2,99 kr (2%)
13. feb. 2026136,99 kr2,99 kr (2%)
8. feb. 2026134 kr2,99 kr (2%)
7. feb. 2026136,99 kr42,01 kr (23%)
6. feb. 2026179 kr42,01 kr (31%)
25. jan. 2026136,99 kr42,01 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret