Gå til hovedindhold

BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk

BenQComputerskærmeEAN: 4718755083303
Pris fra 2.408 krtil 2.879 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 471 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.199 kr 22. apr.

Sammenlign priser på BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2408 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ ZOWIE XL2540K 24.5" TN 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
2.408 kr
Til butik
BenQ ZOWIE XL2540K 24.5" TN 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

BenQ ZOWIE XL2540K - XL Series - LCD-skærm - 24.5" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - TN - 320 cd/m² - 1000:1 - 3xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LJMLB.QBE
EAN: 4718755083303
Varenr.: 997972693
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" BenQ ZOWIE XL2540K - 1920x1080 (FHD) - 240Hz - TN
2.419 kr
Til butik
24" BenQ ZOWIE XL2540K - 1920x1080 (FHD) - 240Hz - TN billede

Produktinformation

BenQ ZOWIE XL2540K monitor til kompetitiv e-sport, med et hurtigt TN-panel der prioriterer lav inputlag og præcis bevægelse. Størrelse: 24.5" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: TN Tilslutning: 3x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: Justerbar ergonomisk stand; Højde, pivot, drejbar, tilt; E-Sports tuning og lav inputlag Ergonomiske justeringer og hurtig ydeevne giver konkurrencedygtige spillere præcis kontrol og reduceret bevægelsessløring for en ensartet, uforstyrret spiloplevelse.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LJMLB.QBE
EAN: 4718755083303
Varenr.: 2913424
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk
2.549 kr
Til butik
BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk billede

Produktinformation

BenQ ZOWIE XL2540K PRO CSGO Monitor 24,5 tommer 240 Hz | Mindre fod | Fleksibel justering af højde og hældning | XL Setting to Share | 120Hz kompatibel med PlayStation 5 og Xbox series X -Zowie er CSGO pro’ens mest valgte brand i henhold til top 60-unde...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ZOWIE
Kategori: Gamer Skærm
EAN: 4718755083303
Varenr.: 42385352818925
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm BenQ XL2540K 24,5" Full HD 240 Hz (sort)
2.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm BenQ XL2540K 24,5" Full HD 240 Hz (sort)
2.719 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 TN 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
2.879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.408 kr2.408 krKøb
2Proshop DK2.419 kr2.419 krKøb
3Geekd2.549 kr2.549 krKøb
4Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
5Vivas DK2.719 kr2.888 krKøb
6Ultrashop2.879 kr2.879 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.199 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 2.419 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.356 kr.

Den nuværende pris på 2.408 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for BenQ ZOWIE XL2540K 24.5 1920 x 1080 HDMI DisplayPort 240Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.408 kr11 kr (0%)
28. maj 20262.419 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.408 kr35 kr (1%)
12. maj 20262.373 kr174 kr (8%)
22. apr. 20262.199 kr196 kr (8%)
21. apr. 20262.395 kr196 kr (9%)
16. apr. 20262.199 kr50 kr (2%)
11. apr. 20262.249 kr135 kr (6%)
10. apr. 20262.384 kr11 kr (0%)
1. apr. 20262.395 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret