Gå til hovedindhold

BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz

BenQComputerskærmeEAN: 4718755093043
Pris fra 656 krtil 879 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 223 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 587 kr 9. maj

Sammenlign priser på BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 656 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz
656 kr
Til butik
BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

BenQ GW2490 - LED-skærm - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1300:1 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LLSLJ.LBE
EAN: 4718755093043
Varenr.: 1001858918
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" BenQ GW2490 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS
701 kr
Til butik
24" BenQ GW2490 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

BenQ GW2490 monitor leverer pålidelig produktivitet og præcise farver til kontor- og indholdsarbejde med et IPS-panel for brede betragtningsvinkler og ensartet billedkvalitet. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: 99% sRGB; Flicker-Free; Color Weakness Mode; TUV Rheinland og Eyesafe-certificeringer Balanceret farvenøjagtighed, øjenvenlige funktioner og fleksible tilslutningsmuligheder gør den velegnet til lange arbejdsdage og detaljeret billedredigering, hvor komfort og konsistente farver er vigtige.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LLSLJ.LBE
EAN: 4718755093043
Varenr.: 3250054
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
BenQ GW2490 23.8 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz
749 kr
Til butik
BenQ GW2490 23.8 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

BenQ GW2490 238 1920 x 1080 Full HD HDMI DisplayPort 100Hz Oplev en skarp og levende visuel oplevelse med BenQ GW2490, en 23,8” Full HD skærm, der leverer imponerende 1920 x 1080 opløsning. Uanset om du arbejder, spiller eller streamer, vil den høj

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skærme & Displays
EAN: 4718755093043
Varenr.: 68901
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
BenQ GW2490 23,8" Full HD IPS skærm - 100 Hz, sort
-6%859 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
BenQ GW2490 23,8" Full HD IPS skærm - 100 Hz, sort
-5%879 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK656 kr656 krKøb
2Proshop DK701 kr701 krKøb
3Ultrashop749 kr749 krKøb
4Boligcenter DK859 kr859 krKøb
5Vivas DK879 kr958 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 587 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 800 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 655 kr.

Den nuværende pris på 656 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for BenQ GW2490 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026656 kr12 kr (2%)
27. maj 2026668 kr12 kr (2%)
26. maj 2026656 kr12 kr (2%)
24. maj 2026668 kr18 kr (3%)
23. maj 2026650 kr1 kr (0%)
13. maj 2026649 kr62 kr (11%)
9. maj 2026587 kr17 kr (3%)
8. maj 2026604 kr41 kr (6%)
7. maj 2026645 kr37 kr (6%)
6. maj 2026608 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret